Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Κοπή βασιλόπιτας Ε.Ο.Δ.
‘Oπως κάθε χρόνο, η Εθελοντική Ομάδα Δασοπροστασίας Κεφαλονιας (Ε.Ο.Δ.) έκοψε τη Βασιλόπιτα στα Μεταξατα, όπου είναι και η έδρα της, παρουσία του Βουλευτή, του Νομάρχη, του Προέδρου του Ν.Σ., των Δημάρχων Λειβαθους, Αργοστολιου και προέδρου ΤΕΔΚ-ΚΙ και του Δημάρχου Πυλαρεων. Επίσης, παρόντες ήταν ο Διοικητής της Π.Υ., ο Υποδιοικητής, ο Λιμενάρχης και η Δασάρχης.Παρόντες, φυσικά, όλα τα παιδιά της Ε.Ο.Δ. μαζί με τις οικογένειες τους και τον ιερέα της περιοχής που ευλόγησε την Βασιλόπιτα. Τιμώμενο πρόσωπο ήταν η Νονά του Προέδρου και στήριγμα της Ε.Ο.Δ. κ. Λίλιαν Βεργωτή.
Παιδιά να είστε πάντα καλά και να προσφέρετε αυτό το θεάρεστο έργο. Καλή σας Χρονιά και χωρίς φωτιές και καταστροφή στο περιβάλλον μας, για να αφήσουμε και κάτι για τη ζωή των παιδιών μας.
Ας ακούσουμε τι δήλωσαν ο Πρόεδρος κ. Σπύρος Μοσχοπουλος και η εξουσία…
Φωτορεπορτάζ: Σάκης Βούτος – Δημοσιογράφος Ε.Ρ.Τ.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)