Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Σκακιστικού Συλλόγου Κεφαλλoνιάς](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fcdc8f619b0eef912e846fee50cc9863c_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=833eb376)
![Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Σκακιστικού Συλλόγου Κεφαλλoνιάς](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Fcdc8f619b0eef912e846fee50cc9863c_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=16fe3a49)
Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Σκακιστικού Συλλόγου Κεφαλλoνιάς
Μέσα σε χαρούμενη ατμόσφαιρα, κόψαμε και φέτος την πίτα του Σκακιστικού Συλλόγου Κεφαλληνίας, στις αίθουσες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αργοστολίου, με τα παιδιά, τις οικογένειες τους και φίλους του σκακιού.
Ανταλλάξαμε ευχές και όλοι μαζί τις στέλνουμε και σε σας.
Φέτος είχαμε και αρκετές καινούργιες παρουσίες, γεγονός που μας ευχαριστεί ιδιαίτερα.
Την πίτα από το «Πολίτικο» που έγινε ανάρπαστη έκοψε ο πρόεδρος του Συλλόγου μας. Μεγάλος τυχερός, ο Νίκος Δημάτος, που βρήκε το φλουρί, και κέρδισε 50 ευρώ καθώς και τον πρώτο λαχνό, ένα ρολόι προσφορά του κοσμηματοπωλείου Diamant του Φώτη Πετράτου (Λιθοστρώτου 18), ενώ οι Παναγής Μαυρογιάννης και Δημήτρης Γερολυμάτος κέρδισαν τον δεύτερο και τρίτο λαχνό αντίστοιχα (σκακιστικά βιβλία, σκακιέρα και σοκολατάκια).
Ευχαριστούμε όλους όσους συμμετείχαν και στέλνουμε πολλές ευχές σε όλα τα μέλη και τους φίλους μας για υγεία και ευτυχία και ότι καλύτερο για τον καθένα μας, και καλή πρόοδο στα παιδιά.
Το Δ.Σ.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)