Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Λίγος κόσμος σε μια όμορφη εκδήλωση για τα 250 χρόνια Αργοστόλι
Με την παρουσία ελάχιστου κόσμου, πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση παραδοσιακών χορών στην κεντρική πλατεία στο Αργοστόλι την Κυριακή 10 Ιουνίου. Ο παραδοσιακός σύλλογος Φαρακλάτων “Τα κυκλώπια τείχη” με τη συνοδεία ενός εκφραστικότατου βιολιού μας έδωσε όμορφες στιγμές, τις οποίες κατέγραψαν οι κάμερες της ΕΡΤ που βρέθηκαν στο νησί μας αυτές τις ημέρες. Ευελπιστούμε οι πολιτισμικές εκδηλώσεις του δήμου για τα 250 χρόνια να έχουν μεγαλύτερη συμμετοχή, αφού σίγουρα κάποιοι κοπιάζουν για να μας παρουσιάσουν ένα όμορφο αποτέλεσμα.
Σαν ιδέα θα ήταν καλό να υπάρχουν πίνακες ανακοινώσεων σε 4 – 5 σημεία της πόλης με τις εκδηλώσεις για να μπορούμε όλοι να ενημερωνόμαστε για αυτές, καθώς οι περισσότεροι δε διαβάζουν εφημερίδες, ενώ πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)