Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Λύγισε από τις απουσίες ο Α.Σ.Κ.
Πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις, αλλά οι πολλές απουσίες λύγισαν τον Αθλητικό Σύλλογο Κεφαλονιά, ο οποίος γνώρισε την ήττα από τον Κρόνο στον Πύργο με 53-40 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της ΒΆ ΕΣΚΑ-Η.Η ομάδα μας αν και βρισκόταν κοντά στο σκορ μέχρι το 30Ά (35-30) εν συνεχεία και εξαιτίας των πολλών απουσιών που είχε (δεν αγωνίστηκαν οι Κουγιανός, Γεμενετζής, Παπαδάτος, ενώ οι Καραπέτσας και Σαρρής αγωνίστηκαν σχεδόν απροπόνητοι λόγω ίωσης και τραυματισμού που τους ταλαιπώρησαν), δεν είχε απάντηση στην επιθετική αφύπνιση των γηπεδούχων στην τέταρτη περίοδο και γνώρισε την ήττα.
Κορυφαίος για τον Α.Σ.Κ. ήταν ο Σάββας Κυριακίδης, ο οποίος παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με πυρετό, κατέθεσε και την ψυχή του στο παρκέ.
«Τα παιδιά προσπάθησαν για το καλύτερο. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και αυτές πάνε με την πιο έμπειρη και με πιο καθαρό μυαλό ομάδα στο παρκέ» ήταν τα λόγια του Πάνου Ματιάτου.
Την επόμενη αγωνιστική Σάββατο 29 Ιανουαρίου, ο Α.Σ.Κ. θα υποδεχθεί το Βαρθολομιό.
Δεκάλεπτα: 12-10, 22-22, 35-30, 53-40
Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Μοσχόπουλος 3, Κυριακίδης 12 (2), Συγγούρης 9 (1), Κουρής 6, Μαγουλάς 4, Κωνσταντίνου 2, Ντεράι 2, Καραπέτσας 1, Σάρρης 1.
Ήττα για τους παίδες του Α.Σ.Κ.
Παρά την καλή εμφάνιση οι παίδες του Α.Σ.Κ. δεν απέφυγαν την ήττα από τον Έσπερο Πατρών με 49-43.
Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο 10λεπτο, όταν οι παίκτες του Εσπέρου, κατάφεραν να βρουν λύσεις στο σκοράρισμα και να περιορίσουν τα ατού της Κεφαλονιάς (Καλαφάτη, Σπανό).
Α.Σ.Κ. (Λεωνίδας Παπαδάτος): Παλημέρης 2, Μοσχόπουλος 1, Βασιλάτος Αλ., Πορτελάνος, Καλαφάτης 17 (2), Σπανός 15 (1), Παπαδάτος Ν. 4, Παπαδάτος Γ., Βασιλάτος Αντ.2, Ταραζής 2.
Νίκη για τους παμπαίδες του Α.Σ.Κ. επί του Ν.Ε.Ο.Λ.
Σημαντική νίκη στο Αργοστόλι επί του Ν.Ε.Ο.Λ. πέτυχαν οι παμπαίδες του Α.Σ.Κ. με 45-35. Την αποστολή του Α.Σ.Κ. για το συγκεκριμένο παιχνίδι, απάρτισαν οι: Βασίλης Σπανός, Καλαφάτης. Αντζελο Ντιήλ, Γεράσιμος Μουίκης, Ντεράι Μαριγλέν, Παπαδημητρίου, Σπυράτος, Αντωνέλος, Παγώνης, Βαγγέλης Γιακουμάτος.
Για όλα τα θέματα του Αθλητικού Συλλόγου Κεφαλονιά επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου www.askefalonia.gr
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)