Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Μελέτες περιβαλλοντικών όρων.
Ιονιαν Καλκ Α.Ε.
Σας ανακοινώνουμε ότι από τη Δ/νση Περ/ντος του Υπουργείου ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. διαβιβάστηκε για γνωμοδότηση η Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) της εταιρείας «ΙΟΝΙΑΝ ΚΑΛΚ ΑΕ», για την εκμετάλλευση ορυχείου άμορφου ανθρακικού ασβεστίου, έκτασης 113.113 τ.μ., στη θέση «Αμμο – Αυλάκι», Δ.Δ. Πάστρας, Δήμου Ελειού – Πρόννων, Νομού Κεφαλληνίας, η οποία βρίσκεται στο Γραφείο Προέδρου του Νομαρχιακού Συμβουλίου στη διάθεση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου για να λάβει γνώση ως προς το περιεχόμενό της, εφόσον το επιθυμεί, μέσα σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης σον τύπο.
Η παραπάνω ανακοίνωση θα δημοσιευθεί, σύμφωνα με την ΚΥΑ 37111/2021/26-09-2003 (ΦΕΚ 1391/Τ Β΄/29-09-2003) που αναφέρεται στον τρόπο ενημέρωσης και συμμετοχής του κοινού κατά τη διαδικασία έγκρισης περιβαλλοντικών όρων των έργων και δραστηριοτήτων, σε τοπική εφημερίδα («AΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ»).
Παραλία Λουρδάτων.
Σας ανακοινώνουμε ότι από τη Δ/νση Περ/ντος του Υπουργείου ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε. διαβιβάστηκε για γνωμοδότηση η Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) του έργου : «Έργα διαμόρφωσης παραλίας Λουρδάτων – ανάπλαση οδού παραλίας Λουρδά», η οποία βρίσκεται στο Γραφείο Προέδρου του Νομαρχιακού Συμβουλίου στη διάθεση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου για να λάβει γνώση ως προς το περιεχόμενό της, εφόσον το επιθυμεί, μέσα σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης σον τύπο.
Η παραπάνω ανακοίνωση θα δημοσιευθεί, σύμφωνα με την ΚΥΑ 37111/2021/26-09-2003 (ΦΕΚ 1391/Τ Β΄/29-09-2003) που αναφέρεται στον τρόπο ενημέρωσης και συμμετοχής του κοινού κατά τη διαδικασία έγκρισης περιβαλλοντικών όρων των έργων και δραστηριοτήτων, σε τοπική εφημερίδα («ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΦΩΝΗ»).
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΝΟΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ