Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Με ένα μικρό απρόοπτο έγινε η μαθητική παρέλαση στο Αργοστόλι
Στις 12 το μεσημέρι, ανήμερα της Εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου έγινε η μαθητική παρέλαση στο Αργοστόλι. Μέσα σε 15 λεπτά παρέλασαν δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια της πόλης. Επίσης, οι πρόσκοποι, τα πουλάκια, ο ναυτικός όμιλος, αλλά και οι πρώτοι των Τ.Ε.Ι. Όπως πάντα εντυπωσίασε η ναυτική σχολή πλοιάρχων Αργοστολίου, ενώ την παρέλαση συνόδευσε μουσικά η Φιλαρμονική σχολή Αργοστολίου με τη νέα μαέστρο της. Το στοιχείο της παρέλασης ήταν οι ανάπηροι πολέμου που έδωσαν με την παρουσία τους, όσοι φυσικά από αυτούς είναι εν ζωή, αξία σε αυτό που εορτάζουμε αυτή τη μέρα. Την παρέλαση προσφώνησε ο δημοσιογράφος κ.Σάκης Βούτος.
Η παρέλαση που γενικά κύλησε σε συνήθεις ρυθμούς είχε ένα μικρό απρόοπτο, όταν ένας από τους δείκτες λιποθύμησε. Αμέσως ο εκφωνητής κάλεσε γιατρό, χωρίς ευτυχώς να χρειαστεί, αφού δεν ήταν κάτι σημαντικό.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)