Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Με αεροπλάνα και βαπόρια…
Και ενώ πλησιάζουμε στην καθοριστική ψηφοφορία της 22ας Οκτωβρίου για τη Νομαρχία Κεφαλληνίας, η μάχη από ότι φαίνεται έχει πάρει φωτιά. Οι υποψήφιοι έχουν επιδοθεί σε ένα ανελέητο κυνήγι για τον ψήφο που θα τους δώσει την τελική επικράτηση και όλα δείχνουν ότι αυτό θα κριθεί την τελευταία στιγμή.
Οι ψηφοφόροι από την Τετάρτη δέχονται τηλεφωνήματα από τα πολιτικά γραφεία των υποψηφίων νομαρχών και καλούνται να έρθουν να τους υποστηρίξουν στον αγώνα για την τελική επικράτηση. Το πλέον συνηθισμένο είναι να πληρώνουν οι υποψήφιοι τα εισιτήρια για τον «αγαπημένο ψηφοφόρο», σε μια προσπάθεια να μην χαθεί ούτε ψήφος. Χαρακτηριστικό του παραλογισμού και της υπερβολής που νομίζαμε ότι έχουμε ξεχάσει είναι τα 3 τσάρτερ που ναύλωσε ο υποψήφιος νομάρχης της Δυναμικής Προοπτικής για να φέρει από την Αθήνα τους υποστηρικτές του, ενώ αντίστοιχα πολύ κόσμο ακτοπλοϊκώς αναμένεται να φέρει και η «Αλλαγή Πορείας».
Όλα αυτά φυσικά οδηγούν σε μια μεγάλη μάχη με ένα αποτέλεσμα αμφίβολο που θα κριθεί στο τελευταίο εκλογικό τμήμα. Υπομονή λοιπόν, αύριο βράδυ θα ξέρουμε τον τελικό νικητή.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)