Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το FAM TRIP.
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το FAM TRIP που διοργανώθηκε από τον HATTA σε συνεργασία με τον Δήμο Ελειού Πρόννων, την ΤΕΔΚΙ, την ΝΕΤΠ και το ΕΒΕΚΙ για τους εκπροσώπους τουριστικών γραφείων μελών του ΗΑΤΤΑ οι οποίοι ασχολούνται κυρίως με τον εισερχόμενο και εσωτερικό τουρισμό κατά το χρονικό διάστημα από Πέμπτη 11 έως Κυριακή 14 Μαΐου 2006.Εκπρόσωποι τουριστικών γραφείων μελών του ΗΑΤΤΑ και δημοσιογράφοι τουριστικών εντύπων την Παρασκευή 12 Μαΐου 2006 και Σάββατο 13 Μαΐου 2006 επισκέφθηκαν όλους του Δήμους του νησιού όπου φιλοξενήθηκαν από εκπροσώπους της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας τοπικής αυτοδιοίκησης, συναντήθηκαν με όλους τους τοπικούς φορείς με αντικείμενο τον τουρισμό και ξεναγήθηκαν στα σημαντικότερα τουριστικά αξιοθέατα του νησιού μας.
Το Σάββατο 13 Μαΐου 2006 πραγματοποιήθηκε στο Εκθεσιακό Κέντρο Πόρου κεντρική εκδήλωση με θέμα τον Τουρισμό στην Κεφαλονιά, όπου συμμετείχαν εκπρόσωποι της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας τοπικής αυτοδιοίκησης, του ΕΒΕΚΙ, των τουριστικών συλλόγων και όλων των εμπλεκόμενων φορέων με τον τουρισμό στο νησί μας. Στην συνάντηση αυτή απεύθυναν χαιρετισμό ο Γενικός Γραμματέας του ΗΑΤΤΑ, κ. Παπαλέξης Νικόλαος, ο Αντινομάρχης Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ. Κουρής Σωτήριος, ο Πρόεδρος του Νομαρχιακού Συμβουλίου κ. Καμπίτσης Βασίλειος, ο Δήμαρχος Πυλαρέων κ. Κοτσιλίνης Μάρκος, ο Αντιδήμαρχος Αργοστολίου κ. Σαμούρης Σπύρος, ο υποδιευθυντής της Αστυνομικής Διεύθυνσης Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ. Φιλίππου Παναγιώτης, ο πρόεδρος του συλλόγου των ενοικιαζόμενων δωματίων Πόρου κ. Μεταξάς Γεώργιος, ο Ειδικός Τουριστικός Σύμβουλος του Δήμου Ελειού Πρόννων και ένθερμος υποστηρικτής της συνάντησης κ. Θεόδωρος Εξαδάκτυλος, ο Δήμαρχος Ελειού Πρόννων Γεράσιμος Μεταξάς Αγγελετάτος και λοιποί εκπρόσωποι της πρωτοβάθμιας τοπικής αυτοδιοίκησης και των εμπλεκόμενων φορέων με τον τουρισμό στο νησί μας. Τη συζήτηση συντόνισε ο δημοσιογράφος κ. Τρίτσας Αθανάσιος.
Κατά την διάρκεια της συνάντησης προβλήθηκε ιστορική ταινία με την άφιξη και παραμονή του πρώτου οργανωμένου γκρουπ τουριστών στο νησί μας και ειδικότερα στον Πόρο το 1962, ευγενή προσφορά του κ. Θεόδωρου Εξαδάκτυλου. Ακολούθησε σύσκεψη εργασίας, διαλογική συζήτηση και επίσημο δείπνο όπου οι τουριστικοί πράκτορες μέλη του ΗΑΤΤΑ συναντήθηκαν με τοπικούς πράκτορες και φορείς του τουρισμού στο νησί, συζήτησαν για μελλοντικές συνεργασίες και αντάλλαξαν απόψεις για την βελτίωση του τουριστικού προϊόντος του νησιού μας.
Την Κυριακή 14 Μαΐου 2006 τα μέλη του ΗΑΤΤΑ ξεναγήθηκαν σε τουριστικές μονάδες της περιοχής όπου τους δόθηκε η δυνατότητα να δουν από κοντά την αναπτυσσόμενη τουριστική υποδομή του νησιού.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)