Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Με τον αέρα του …πρωταθλητή ο ΑΣΚ νίκησε και τον Πατρέα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ffd2d1a3eec7dcc49bb120d061d1a33a9_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=7f0807f0)
![Με τον αέρα του …πρωταθλητή ο ΑΣΚ νίκησε και τον Πατρέα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ffd2d1a3eec7dcc49bb120d061d1a33a9_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=79dfb4fc)
Με τον αέρα του …πρωταθλητή ο ΑΣΚ νίκησε και τον Πατρέα
Άλλη μία νίκη με τον… αέρα του πρωταθλητή της κατηγορίας πέτυχε ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, συνεχίζοντας την επιβλητική πορεία του προς την Α1 κατηγορία!
Ο ΑΣΚ νίκησε εκτός έδρας τον Πατρέα με 59-40 και συνεχίζει την σπουδαία πορεία του στο πρωτάθλημα, επιβεβαιώνοντας πως είναι μακράν η καλύτερη ομάδα στην κατηγορία.
Την επόμενη Κυριακή 3 Απριλίου, ο ΑΣΚ θα υποδεχθεί εντός έδρας την Κρήνη.
Διαιτητές : Αραβαντινός – Βασιλειάδης.
Δεκάλεπτα: 7-9, 22-25, 32-41, 40-59.
Πατρέας (Δαρβίρας): Γεωργακόπουλος 2, Παϊλας 4, Ζαχαρής 12 (1), Φωστέρης 6 (1), Τσέφος 12 (2), Καρτσάνης 2, Πανίτσας 2.
ΑΣΚ: Κρητικός 7 (1), Θεοδωράτος, Μπαχός 23 (4), Χρηστάτος, Καλαφάτης, Καραπέτσας 3 (1), Αραβαντινός 4, Βαλλιανάτος 5, Γεμενετζής 4, Μητρόπουλος 2, Καβαλλιεράτος 11.
Στο επιτυχημένο δρόμο των μεγάλων και το τμήμα μίνι
Τον επιτυχημένο δρόμο που χάραξε η ανδρική ομάδα του ΑΣΚ (η οποία νίκησε δύο φορές φέτος την ΕΑ Παραλίας), ακολούθησε το Σάββατο και το αγωνιστικό τμήμα μίνι, νικώντας εκτός έδρας την ΕΑ Παραλίας με 37-33.
8λεπτα: 6-12,9-6,7-7,11-12
ΑΣΚ (Γιάννης Βουργίδης): Κουράκος Μίλτος 7 (1 τρίποντο και 2 δίποντα), Ρουχωτάς Γεράσιμος 6 (2 δίποντα και 2 βολές), Βουργίδης Βασίλης 5 (2 δίποντα και 1 βολή), Χριστοφοράτος Άγγελος 8 (3 δίποντα και 2 βολές), Λιτσάι Γρηγόρης 4, Μανίκας Θεοτόκης 2, Βαλλιανάτος Κων/νος 2 (1 δίποντο), Αναγνωστάκης Βασίλης 2 (1 δίποντο), Γκαβός Γιάννης 1 (με 1 βολή), Μπλέτσος Γιώργος, Σταθάτος Βαγγέλης, Πανταζής Στέφανος .
Έφορος – συνοδός αποστολής : Γιώργος Γιαννάτος.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)