Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Μπήκε σε «τροχιά» ο Α.Σ.Κ
Σε… τροχιά έχει μπει πλέον ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Πειραϊκού με 62-54, σημειώνοντας την τρίτη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Στο πιο δύσκολο μέχρι στιγμής παιχνίδι του, κόντρα σε έναν έμπειρο και ποιοτικό αντίπαλο, ο ΑΣΚ έδειξε τον χαρακτήρα του. Η ομάδα μας πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο δεν το έχασε σε κανένα σημείο του αγώνα.
Ο ΑΣΚ επέβαλε το ρυθμό του και πήρε διαφορά 9 πόντων στο 13 λεπτό (25- 16) την οποία συντηρούσε με άνεση. Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Πειραϊκός έκανε την αντεπίθεσή του μείωσε στους 2 πόντους (44-42 στο 27’), ωστόσο η ομάδα μας διατήρησε τη συγκέντρωσή της και με σωστή αμυντική και επιθετική λειτουργία κατάφερε να αυξήσει και πάλι το προβάδισμά (+8 56-48 στο 34’) και να φτάσει σε μία σπουδαία νίκη.
Στοιχεία που σημάδεψαν το παιχνίδι του ΑΣΚ ήταν η πολύ καλή άμυνα από όλους τους παίκτες που χρησιμοποίησε ο προπονητής Λεωνίδας Παπαδάτος, αλλά και ο πλουραλισμός στην επίθεση. Αλλωστε το σκοράρισμα μοιράστηκε αρμονικά και είναι χαρακτηριστικό πως πέντε παίκτες (Τσιριγωτάκης, Κουμανιώτης, Νικολόπουλος, Γκοτζογιάννης και Βούλγαρης), τελείωσαν τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων.
Η ομάδα αφιέρωσε την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα στον τραυματία Μιχάλη Κουγιανό, στον οποίο εύχεται καλή ανάρρωση.
Επόμενος αντίπαλος του ΑΣΚ είναι ο Κρόνος Ιωαννίνων τον οποίο θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Κυριακή 2 Νοεμβρίου.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπορμπαντωνάκης – Σταυρόπουλος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-20, 28-35, 48-56, 54-62
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Μακρυδήμας): Καρλάφτης 18 (2), Κατσαρός 22 (2), Μούκας 8 (1), Λαζαρίδης, Ρέππας 3, Παπαδόπουλος 2, Κουρής, Σαρακασίδης 1, Βογιατζάκης, Λαμπράκος .
ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ (Παπαδάτος): Τσιριγωτάκης 17 (3), Γκοτζογιάννης 10, Κουμανιώτης 11 (2), Τσόχλας, Βούλγαρης 10, Νικολόπουλος 11, Παναγιωταράκος 3, Καραγεώργος, Βαβέτσης.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)