Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Μπήκε σούμπιτος στο “subito”
Το παρακάτω περιστατικό συνέβη πριν από ελάχιστη ώρα και ευτυχώς μόνο ως τραγελαφικό μπορεί να χαρακτηριστεί. Αλλοδαπός επιβαίνων σε όχημα βιαζόταν τόσο πολύ να τσιμπήσει κάτι στο Fast food “subito” που ξέχασε να παρκάρει το όχημά του. Στην προσπάθειά του να προλάβει πήρε με ταχύτητα τη στροφή, παραβίασε την απαγορευτική πινακίδα STOP, παρέσυρε μια κολόνα φωτισμού και πάρκαρε σε γωνιακό τραπεζάκι του καταστήματος (πάνω σε αυτό). Το πλήθος τον επευφημούσε για το κατόρθωμα να προλάβει και να παρκάρει στο κεντρικό αυτό σημείο… Μετά ήρθε και ο γερανός, η τροχαία και πλήθος κόσμου για να τον επιδοκιμάσει για το κατόρθωμά του. Ευτυχώς, την ίδια έμπνευση με αυτόν δεν είχαν κι άλλοι και δεν βρισκόταν κανένας για φαγητό στο συγκεκριμένο κατάστημα τη στιγμή εκείνη, γιατί πιθανόν από την πείνα του θα τον έτρωγε κι εκείνον. Μέσα σε λίγη ώρα τα πράγματα αποκαταστάθηκαν με μικρές υλικές ζημιές τις οποίες πιστεύουμε ότι θα καλύψει (αν φυσικά έχει ασφάλεια) με το μπουρμουάρ που θα δώσει για την ταχύτατη εξυπηρέτηση.
Φωτογραφίες από το περιστατικό μας απέστειλε ο δημοσιογράφος κ.Σάκης Βούτος
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)