Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Νέες επιτυχίες του Ν.Ο.Α
1.ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
Το τμήμα Τεχνικής Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου συμμετείχε στο Χειμερινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ν.Δ. Ελλάδας , το οποίο πραγματοποιήθηκε από 19-21 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α. (Αθήνα). Ο Όμιλός μας συμμετείχε με έξι (6) αθλητές- τριες και τα αποτελέσματα έχουν ως παρακάτω:
Χριστουλάκης Αλέξανδρος – Κατηγορία Ανδρών
1η θέση 100μ. Υποβρύχιο με χρόνο 2,52,13 που αποτελεί όριο συμμετοχής στην Εθνική Ομάδα Ανδρών
1η Θέση 800μ. Υποβρύχιο με χρόνο 6,10,28 που αποτελεί όριο συμμετοχής στην Εθνική Ομάδα Ανδρών
Καραντώνης Ανδρέας – Κατηγορία Προαγωνιστική
1η θέση 50μ. Επιφάνειας με χρόνο 27,40,54
1η θέση 100μ. Επιφάνειας με χρόνο 59,70,16
1η θέση 200μ. Επιφάνειας με χρόνο 2,13,48
Χριστουλάκης Μελέτης – Κατηγορία Παίδων Β’
2η θέση 100μ. Υποβρύχιο με χρόνο 45,00
2η θέση 400μ. Υποβρύχιο με χρόνο 3,43,18
Καραντώνη Βασιλική – Κατηγορία Παγκορασίδων Β’
1η θέση 50μ. Επιφάνειας με χρόνο 23,92,02
2η θέση 100μ. Επιφάνειας με χρόνο 58,50,41
2η θέση 200μ. Επιφάνειας με χρόνο 5,05,42
Μουσούλη Κωνσταντίνα – Κατηγορία Κορασίδων Β’
8η θέση 400μ. Επιφάνειας με χρόνο 4,17,56
8η θέση 800μ. Επιφάνειας με χρόνο 8,50,25
Μύριλλος Ανδρέας – Κατηγορία Ανδρών
6η θέση 50μ. Απνοη με χρόνο 16,40,87
6η θέση 50μ. Επιφάνειας με χρόνο 18,48,21
7η θέση 100μ. Υποβρύχιο με χρόνο 39,45,75
Είμαστε υπερήφανοι για άλλη μια φορά για το νέο τμήμα το οποίο λειτουργούμε , διότι κατορθώσαμε με τον αθλητή Χριστουλάκη Αλέξανδρο, να έχουμε αθλητή στην Εθνική Ελλάδος , όπως επίσης για το ξεκίνημα της αθλητικής τους πορείας , Των δύο αθλητών μας από την Κεφαλονιά ( Καραντώνη Βασιλική και Καραντώνης Ανδρέας ) που κατέκτησαν Πανελλήνιες Θέσεις.
Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά , τους γονείς τους και πάνω από τον προπονητή τους κ. Μύριλλο Ανδρέα.
Τμήμα ΚΑΓΙΑΚ
Στις 19-21 Μαρτίου 2010 το τμήμα καγιάκ με τον αθλητή Ντραμπίνκα Μιχάλη συμμετείχε στις δοκιμασίες καγιάκ για την επιλογή αθλητών στην Εθνική Ομάδα, που πραγματοποιήθηκαν στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο , στο Σχινιά. Για άλλη μια φορά , ο Μιχάλης κατάφερε να εδραιωθεί στην Εθνική Ελλάδος στο αντίστοιχο άθλημα και στις 25 Μαρτίου 2010 αναχωρεί από την Κεφαλονιά για το κοινόβιο προετοιμασίας με την Εθνική Ομάδα όπου και θα παραμείνει στο Ολυμπιακό Κωπηλαστοδρόμιο μέχρι τις 10 Απριλίου 2010.
Του ευχόμαστε καλή τύχη και δύναμη. Στον προπονητή του κ. Ντβούλιατ Σεργκέι, τα συγχαρητήρια μας και συνέχιση του δημιουργικού του έργου.
ΤΜΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
Η Ομάδα Υδατοσφαίρισης του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου συμμετείχε στην Α’ Φάση του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Κατηγορίας για άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία, που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη 19-21/03/2010. Στην ομάδα μας συμμετείχαν οι παρακάτω Κεφαλονίτες αθλητές : Τραυλός Παναγής, , Κατσιγιάννης Γιώργος και Δελακάς Ζήσης. Την συνόδευσε η Επιτροπή Υδατοσφαίρισης του Ν.Ο.Α.: Κοσμάτος Μάκης, Πανταζάτος Αγγελος και Αλυσανδράτος Θεόδωρος.
Η Ομάδα μας πλήρης, συμμετείχε στο Βόρειο Όμιλο με αντιπάλους το Ν.Ο. Χαλκίδας (Ν.Ο.Χ.), το Νηρέα Χαλανδρίου(Α.Ο.Ν.Χ), τον Όμιλο Φίλων Θαλάσσης (Ο.Φ.Θ.) και τον Αρη Θεσσαλονίκης (Α.Σ.Α.Θ). Έδειξε τις τεράστιες δυνατότητες της, το ήθος που την κατέχει, την αγάπη και το φιλότιμο για το άθλημα και επίσης το σεβασμό προς το Ν.Ο.Α. για την τεράστια δημιουργική ιστορία του, με αποτέλεσμα , νικώντας τη Χαλκίδα με 15-5, τον Ο.Φ.Θ. με 12-4 , τον Α.Σ.Α.Θ. με 16-2 και το Α.Ο.Ν.Χ. με 16-4, υπό την καθοδήγηση του άξιου προπονητή κ. Κρητικού Δημήτρη.
Στις 14-16 Μαϊου 2010 πρόκειται να διεξαχθεί η επαναληπτική φάση και από τα αποτελεσμάτα της Α’ και Β’ Φάσης θα προκριθούν οι Ομάδες που θα αγωνιστούν στην Τελική Φάση τον Ιούνιο.
Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά και την Επιτροπή Υδατοσφαίρισης για το υπέροχο αυτό αποτέλεσμα που τελικά θα οδηγήσει την ομάδα Υδατοσφαίρισης του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου στην Α2 Εθνική Κατηγορία.
Υπ’ όψη σας ότι, Η ΟΜΑΔΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟ Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ , ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ.
ΑΠΟ ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Ν.Ο.Α.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)