Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Οι αγώνες του ΑΣΚ αποτελέσματα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F1f080291b576d2767fdfd1ab65bef037_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=a0480ba6)
![Οι αγώνες του ΑΣΚ αποτελέσματα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F1f080291b576d2767fdfd1ab65bef037_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=6d9d3e68)
Οι αγώνες του ΑΣΚ αποτελέσματα
Σε ένα πλήρες αθλητικό Σαββατοκύριακο, τα τμήματα του Α.Σ. Κεφαλονιά έδωσαν εμφατικά το παρών στα γήπεδα της Ε-ΣΚΑΗ, σημειώνοντας αξιόλογα αποτελέσματα αλλά και εμφανίσεις. Η αρχή έγινε το πρωί του Σαββάτου στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» με την παιδική ομάδα του Π. Ματιάτου, όπου σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος για την τελική φάση (final-6) απέναντι στον Κόροιβο Αμαλιάδας, που ολοκληρώθηκε στην δεύτερη παράταση, ηττήθηκε τελικά μετά από 50 λεπτά παιχνιδιού, με σκορ 74-75 (καν. παιχνίδι 57-57, α΄ παράταση 68-68)!!!
Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Βουργίδης Β. 8, Λιναρδάτος 4, Νασόπουλος, Καββαδίας 9, Βασιλάκης 16 (1), Φραγκισκάτος 6, Καραβιώτης Τζουγανάτος, Βεζυργιανόπουλος, Ντόκο, Σταθάτος 20 (1), Βουργίδης Δ. 11.
Δύο παιχνίδια έδωσαν το διήμερο οι άνδρες του Α.Σ. Κεφαλονιά στην προσπάθεια που καταβάλουν για πρόκριση στα play-off της κατηγορίας. Στον αγώνα του Σαββάτου στην Πάτρα, ηττήθηκαν από τον δυνατό Διαγόρα Βραχνέικων, με σκορ 69-55. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Δούλιας): Ρουχωτάς 4, Γεμενετζής 11, Γκαβός 9, Καββαλιεράτος 10 , Λιάκος 5, Μαγουλάς, Μανίκας 6, Χριστοφοράτος, Αγγελάτος 10, Γερασιμάτος, Χρηστάτος.
Στον αγώνα της Κυριακής στο Αργοστόλι επικράτησαν εύκολα επί της αδύναμης Φιλαθλητικής Αιγίου με το ευρύ 71-43. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Δούλιας): Σταθάτος 7 (1), Ρουχωτάς 5 (1), Γαρυφαλλίδης 8 (2), Γεμενετζής 12 (2), Γκαβός 2, Καββαλιεράτος 6 , Λιάκος 2, Μαγουλάς 14, Μανίκας 3 (1), Χριστοφοράτος 12, Καναλλάτος.
Στα επόμενα τρία παιχνίδια που απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, οι νησιώτες καλούνται να πετύχουν τουλάχιστον δύο νίκες για την είσοδό τους στα play-off.
Το αθλητικό παρόν και μέλλον της μπασκετικής Κεφαλονιάς, ανέδειξαν τα πιτσιρίκια των δύο συλλόγων του Αργοστολίου. Στο φιλικό παιχνίδι – γιορτή του Α.Σ. Κεφαλονιά με τον Κ.Α.Ο. τα χαμόγελα περίσσευαν. Οι δύο ομάδες, πέρα από τον φιλικό τους παιχνίδι, προετοιμάζονται και για το τουρνουά των μικρών της Ε-ΣΚΑΗ που ξεκινά στις 17 Μαρτίου. Συγχαρητήρια στους δύο συλλόγους, στους γονείς και κυρίως στα παιδιά που συμμετείχαν.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)