Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Οι διαιτητές δεν ξανασφυρίζουν τον Ολυμπιακό Κεφαλονιάς
Οριστική απόφαση να μην διαιτητεύσει ξανά αγώνες του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς, πήρε το Δ.Σ. του τοπικού Συνδέσμου Διαιτητών, μετά και την προχθεσινή συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του Συνδέσμου.
Σε σχετική ανακοίνωση που εκδόθηκε αναφέρουν τα εξής:
Το Δ.Σ./ΣΔΠΚΙ σε συνέχεια της επιστολής που δημοσιεύθηκε στον τοπικό Τύπο από το Δ.Σ. του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς έχει να δηλώσει τα εξής:
1. Συνομιλεί μόνο με τον επίσημο Ολυμπιακό και το νόμιμο Συμβούλιό του ενώ αντιθέτως δεν αποδέχεται παράνομα και αντικανονικά μέλη του.
2. Ενώ ορίστηκε συνάντηση για συζήτηση των προβλημάτων που προέκυψαν από τον ξυλοδαρμό των διαιτητών του αγώνα Ολυμπιακού-Ομαλών οι κ.κ. του Δ.Σ. του Ολυμπιακού επέλεξαν το δρόμο της φανφάρας, της αυτοπροβολής και της συκοφαντίας.
Δεν μας ενοχλεί το κείμενο που δημοσιεύθηκε, αλλά η παράγραφος που αναφέρεται στο “δούναι και λαβείν”, τη στιγμή μάλιστα που η ανακοίνωση των τοπικών εφημερίδων φέρει την υπογραφή του Ε. Σταμένη του νόμιμου γενικού γραμματέα του Σωματείου. Όλοι οι εκατομμυριούχοι που ξοδεύουν τα εκατομμύριά τους για το ποδόσφαιρο και χαρακτηρίζουν τους διαιτητές της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης ανθρώπους του λαβείν προφανώς αναζητούν διαιτητές πολυτελείας και ακριβοπληρωμένους. Για το λόγο αυτό τους δίνουμε με χαρά μας τη δυνατότητα να τους έχουν.
Τέλος οι διαιτητές ποδοσφαίρου της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης από σήμερα και στο εξής δεν πρόκειται να ξαναδιαιτητεύσουν αγώνες της ομάδας του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς.
Καμία δύναμη ή εξουσία δεν πρόκειται να αλλάξει αυτή μας την απόφαση (ΚΕΔ, ΕΠΟ, ΕΠΣΚΙ, ΟΔΠΕ).
Για το Δ.Σ./ΣΔΠΚΙ
Ο πρόεδρος
Φ. Κουμαριώτης
Ο γεν. γραμματέας
Ε. Μενεγάτος
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)