Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Οι Εθελοντές Σαμαρείτες παντού και πάντα παρόντες!
Οι Εθελοντές Σαμαρείτες Κεφαλληνίας, εκτός από την συνεχή τους παρουσία στην προβλήτα των κρουαζιερόπλοιων, παρείχαν υγειονομική κάλυψη στην συναυλία του Μιχάλη Χατζηγιάννη στον εντυπωσιακό χώρο του Μύθου στα Τραυλιάτα, στους αγώνες ιστιοπλοϊας στην Σκάλα και στον
αγώνα δρόμου στο Τραπεζάκι.Ηδη από την αρχή του 2011 οι εθελοντικές ώρες των Σαμαρειτών ξεπερνούν τις 2.000, συγχρόνως έχουν προσφέρει τις πρώτες βοήθειες σε περισσότερους των 70 συνανθρώπων μας.
Να ευχαριστήσουμε τον κ. Θεόφιλο Μιχαλάτο για την συνεχή και απρόσκοπτη υποστήριξη του, πρός το Σώμα των Σαμαρειτών, υποστηρίζοντας έτσι το εθελοντικό μας έργο.
Επίσης εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας πρός τα μέλη του Δ. Σ της Κοινοπραξίας των φέρυ για την προσφορά τους ως πρός την δωρεάν μετακίνηση όποτε αυτή απαιτηθεί, των εθελοντών Σαμαρειτών.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)