Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η έκθεση του Μ. Ρωμανού και της καλλιτεχνικής ομάδας «Romanos & Friends»
Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία και απίστευτη κοσμοσυρροή η καλλιτεχνική έκθεση που επιμελήθηκε ο γνωστός και διακεκριμένος εικαστικός και επιμελητής εκθέσεων Μιχαήλ Ρωμανός, που διοργανώθηκε στην εντυπωσιακή αίθουσα τέχνης του Ελληνογαλλικού Συνδέσμου στο Κολωνάκι, με τη συμμετοχή της πρωτοποριακής ομάδας καλλιτεχνών «ROMANOS & FRIENDS» που ήταν αφιερωμένη στη Γυναίκα και στη θέση της στη σημερινή κοινωνία.Στη σημαντική αυτή έκθεση – Art Event, που αποτελεί πρωτότυπη ιδέα project του γνωστού επιμελητή και διοργανώνεται για τρίτη συνεχή χρονιά, συμμετείχε με ένα εντυπωσιακό έργο της η αντιδήμαρχος Αθηναίων και Πρόεδρος του Πολιτισμικού Οργανισμού του Δήμου, πρώην βουλευτής κυρία Aννα Φιλίνη, η οποία είναι μία εξαίρετη καλλιτέχνις, αποσπώντας πλήθος κολακευτικών κριτικών για την ιδιαίτερη συμμετοχή της και την άρτια απόδοση της θεματολογίας.
Η πρωτοποριακή καλλιτεχνική ομάδα «ROMANOS & FRIENDS» που συμμετείχε στο event, αποτελείται από αριστούχους αποφοίτους της Σχολής Καλών Τεχνών καθώς και άλλων αναγνωρισμένων εργαστηρίων τέχνης, υπό την επιμέλεια και προσωπική επίβλεψη και καθοδήγηση του διακεκριμένου επιμελητή Mιχαήλ Ρωμανού, με σκοπό την προβολή των καλλιτεχνικών τους έργων τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, με σημαντικότερη δραστηριότητα την εκπροσώπηση της Ελληνικής τέχνης στο διεθνές Φεστιβάλ του παγκοσμίως γνωστού Ιδρύματος «John F. Kennedy Center for the performing Arts», που πραγματοποιήθηκε πέρυσι με μεγάλη επιτυχία στην Ουάσινγκτον.
Πλήθος κόσμου είχε την ευκαιρία να δει και να θαυμάσει από κοντά τα εμπευσμένα έργα τέχνης πενήστα εικαστικών καλλιτεχνών, ανάμεσα τους καθηγητές της Σχολής Καλών Τεχνών, ηθοποιοί, ποιητές, δημοσιογράφοι και εκπρόσωποι των ΜΜΕ καθώς και ο γνωστός ακαδημαϊκός καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών κύριος Ευάγγελος Μουτσόπουλος.
Όλα τα έργα των καλλιτεχνών προβάλονται από το δημοφιλή ιστότοπο του Φεστιβάλ Εικαστικών Τεχνών της Αθήνας «Δρώμενα Σύγχρονης Ελληνικής Τέχνης και Πολιτισμού»:
http://dromenatechnis.blogspot.com
Η καλλιτέχνις Τρισεύγενη Κουμερτά, στα εγκαίνια της έκθεσης
Οι καλλιτέχνες Αικατερίνη Τζίτζιρα και Νίκη Κάμτσιου
Η εντυπωσιακή Γιώτα Τριγώνη, στα εγκαίνια της έκθεσης
Έργο της Προέδρου του Πολιτισμικού Οργανισμού του Δήμου Αθηναίων Aννας Φιλίνη
Έργο του Μιχαήλ Ρωμανού από τη νέα του ενότητα “ΕΠΙΧΡΙΣΜΑΤΑ”
Ο επιμελητής της έκθεσης Μιχαήλ Ρωμανός με τους ηθοποιούς Βίβιαν Βαλσάμη και Σπύρο Μπιμπίλα
Ο επιμελητής της έκθεσης Μιχαήλ Ρωμανός με τη δικηγόρο και πολιτευτή Δώρα Παπαδάκη
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)