Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ολοσέλιδο αφιέρωμα στον «Αδέσμευτο Τύπο» για τον Μιχαήλ Ρωμανό
ΟΛΟΣΕΛΙΔΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟ ΤΥΠΟ» ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ
«ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΕΧΝΗΣ» ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο ΜΙΧΑΗΛ ΡΩΜΑΝΟΣ…
Μεγάλη και ευχάριστη έκπληξη επιφύλαξε ο εκδότης της καθημερινής εφημερίδας «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΣ ΤΥΠΟΣ» Δημήτρης Ρίζος, στον γνωστό Κεφαλονίτη εικαστικό και επιμελητή εκθέσεων Μιχαήλ Ρωμανό, προχθές Τρίτη 12 Ιουλίου, στο κεντρικό σαλόνι των κοσμικών γεγονότων που παρουσιάζει η εφημερίδα.Συγκεκριμένα, ένα ολοσέλιδο αφιέρωμα στα κοσμικά εγκαίνια της φετινής πολύ επιτυχημένης διοργάνωσης του Φεστιβάλ Εικαστικών Τεχνών της Αθήνας “ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΕΧΝΗΣ” που επιμελείται ο γνωστός καλλιτέχνης, στην κοσμική στήλη της “Κρυφής Γοητείας” που υπογράφει η Πέγκυ Καλογιαννοπούλου, με εντυπωσιακές εικόνες από λαμπερά και πανέμορφα πρόσωπα που έδωσαν το παρόν στο κάλεσμα του Μιχαήλ Ρωμανού, στα εγκαίνια της εντυπωσιακής έκθεσης στο Φλοίσβο του Π.Φαλήρου.
Ο δήμαρχος Διονύσης Χατζηδάκης, η λαμπερή και πολύ αγαπητή ηθοποιός Ρίκα Διαλυνά, οι αριστούχες της ανωτάτης σχολής Καλών Τεχνών Ανδριανή Αμπάβη και Νάνσυ Μπαλούτογλου, η κομψότατη Τζένη Οικονόμου – Ρίζου που έγραψε ιστορία την περασμένη δεκαετία με το αξεπέραστο στιλ της στις ελληνικές πασαρέλες, ο Μιχαήλ Ρωμανός, η Νίκη Κάμτσιου και η Αικατερίνη Τζίτζιρα καθώς και ο ανερχόμενος καλλιτέχνης Σπύρος Κοντούλης, εικονίζονται στο ολοσέλιδο αφιέρωμα της εφημερίδας.
O Mιχαήλ Ρωμανός επιστρέφοντας από τη Μύκονο, όπου είχε επισκεφτεί για να οργανώσει τo Αrt – Fashion Εvent Party των καλλιτεχνών των “ΔΡΩΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΗΣ” που θα πραγματοποιηθεί στο διάσημο νησί των ανέμων προς τα τέλη Αυγούστου, με τη συμμετοχή της πρωτοποριακής ομάδας “ROMANOS & FRIENDS” και πλήθος συμμετεχόντων καλλιτεχνών από όλη την Ελλάδα, συνεχίζει την προετοιμασία των καλοκαιρινών εικαστικών “ΔΡΩΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΗΣ” που διοργανώνει το Φεστιβάλ.
Το οποίο φέτος διανύει τον τέταρτο χρόνο επιτυχημένης παρουσίας του, προσφέροντας μία σύγχρονη πλατφόρμα επικοινωνίας της τέχνης με το φιλότεχνο κοινό, παρουσιάζοντας νέους κυρίως καλλιτέχνες, που έχουν να προτείνουν μια αξιόλογη εικαστική πρόταση που αφορά τη ζωγραφική, τη γλυπτική, την καλλιτεχνική φωτογραφία, το ψηφιδωτό, το εικαστικό κόσμημα, το κολλάζ και τις εικαστικές εγκαταστάσεις.
Τα εικαστικά “Δρώμενα Τέχνης” λαμβάνουν χώρα σε επιλεγμένες γκαλερί και αίθουσες τέχνης των Αθηνών ενώ οι διαδοχικές εκθέσεις που επιμελείται ο Μιχαήλ Ρωμανός, αποτελούν τον κορμό της μεγάλης σπονδυλωτής έκθεσης, χαράσσοντας μία ενδιαφέρουσα εικαστική διαδρομή στο φιλότεχνο κοινό. Σε κάθε χώρο τέχνης παρουσιάζονται αντιπροσωπευτικά έργα των καλλιτεχνών ενώ ταυτόχρονα προβάλλονται ψηφιακά, για ένα χρόνο, από το δημοφιλή ιστότοπο προώθησης πολιτιστικών γεγονότων του Φεστιβάλ “Δρώμενα Σύγχρονης Ελληνικής Τέχνης και Πολιτισμού”.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)