Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ονοματοδοσία δρόμου της πόλης του Σάμπτς, σε "οδός Αργοστόλι"στο Σάμπατς της Σερβίας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F3bbe9f7b862c3f228bd5f5618699c267_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=f462f81f)
![Ονοματοδοσία δρόμου της πόλης του Σάμπτς, σε "οδός Αργοστόλι"στο Σάμπατς της Σερβίας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F3bbe9f7b862c3f228bd5f5618699c267_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=c933975b)
Ονοματοδοσία δρόμου της πόλης του Σάμπτς, σε "οδός Αργοστόλι"στο Σάμπατς της Σερβίας
Με μεγάλη επισημότητα και παρουσία του Δημάρχου του Σάμπατς, κ. Nebojsa Zelenovic, και του Επίτιμου Προξένου της Σερβίας στην Κεφαλλονιά, κ. Βίκτωρα Ρουχωτά, πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η ονοματοδοσία δρόμου της πόλης του Σάμπτς σε “οδός Αργοστόλι”. Τον Δήμαρχο Κεφαλλονιάς αντιπροσώπευσε ο Πρόεδρος της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ, κ. Άγγελος Κωνσταντάκης λόγω έκτακτης μετακίνησης του Δημάρχου κ. Παρίση στην Αθήνα.
Τα αποκαλυπτήρια της οδού έκαναν από κοινού ο Δήμαρχος του Σάμπατς, κ. Nebojsa Zelenovic, και ο Πρόεδρος της Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ, κ. Άγγελος Κωνσταντάκης, ενώ εντυπωσίασαν με την παρουσία τους οι Κεφαλλονίτες χορωδοί και κανταδόροι. Από τις σερβικές αρχές ήταν επίσης παρών ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Σάμπατς, κ. Namanja Pajic.
Σημαντικό είναι να ειπωθεί ότι στο σημείο βρέθηκαν και πολλοί πολίτες του Σάμπατς καταχειροκροτώντας την κεφαλλονίτικη αποστολή, αλλά και Έλληνες που ζουν στην περιοχή.
Μετά την τελετή της ονοματοδοσίας, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Σάμπατς, κ. Namania Pajic, υποδέχτηκε στον χώρο υποδοχής του Δήμου Σάμπατ, τον κ. Βίκτωρα Ρουχωτά, τον κ. Άγγελο Κωνσταντάκη, τον κ. Γεράσιμο Τιμοθεάτο (Πρόεδρος Ξενοδόχων), τον κ. Κυριάκο Σταμούλη (Επιμελητήριο) και τον κ. Κώστα Γρηγορόπουλο (Αστυνομία) για ανταλλαγή δώρων και συζήτηση για συνεργασία ανάμεσα στις δύο πόλεις σε επίπεδο τουρισμού, πολιτισμού και αθλητισμού.
Απόψε η ομάδα των Κεφαλλονιτών κανταδόρων και χορωδών θα λάβει μέρος σε συναυλία στο Δημοτικό Θέατρο του Σάμπατς ενώ αύριο αποχωρεί από την Σερβία.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)