Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ο Αστυνομικός Διευθυντής Κεφαλληνίας απαντά σε δημοσίευμα
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ “ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ”
Σε απάντηση του δημοσιεύματος σας στο φύλλο της 01-10-2005 στην πρώτη σελίδα με τον τίτλο “ΒΑΛΤΕ STOP ΣΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ” σας γνωρίζουμε τα παρακάτω:
Η θέση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Κεφαλληνίας στο θέμα της ενημέρωσης των τοπικών εφημερίδων και λοιπών Μ.Μ.Ε. σε θέματα αρμοδιότητας της παραμένει σταθερά η ίδια, σύμφωνα με την οποία οποιαδήποτε επίσημη ενημέρωση η έκδοση δελτίων τύπου για οποιοδήποτε θέμα θα γίνεται ΜΟΝΟ από τον Αστυνομικό Διευθυντή ή τον αναπληρωτή του και από ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον Αξιωματικό, Υπαξιωματικό ή Αστυφύλακα. Κάτι το οποίο εφαρμόζεται μέχρι σήμερα χωρίς καμία απολύτως εξαίρεση.
Επιπλέον σας επισημαίνουμε ότι οποιαδήποτε είδηση δημοσιεύεται στον τοπικό τύπο ως προϊόν πληροφόρησης από κάποιον Αστυνομικό, αυτό σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί επίσημη θέση της Αστυνομικής Διεύθυνσης και καταδικάζεται.
Όλοι οι Αστυνομικοί γνωρίζουν ότι δεν δικαιούνται να προβαίνουν σε οποιαδήποτε ενημέρωση εφημερίδας και τοπικών Μ.Μ.Ε. χωρίς την έγκριση και εξουσιοδότηση του Αστυνομικού Διευθυντή καθόσον αυτό αποτελεί πειθαρχικό παράπτωμα.
Προς αποφυγή οποιασδήποτε σύγχυσης στο μέλλον και επειδή η Αστυνομική Διεύθυνση δεν είναι δυνατόν να λάβει πειθαρχικά μέτρα εάν δεν γνωρίζει ποιος συγκεκριμένα Αστυνομικός (Αξιωματικός ή Αστυφύλακας) προβαίνει σε τέτοιου είδους ενέργειες, παρακαλούμε εάν διαθέτετε τέτοια στοιχεία σε βάρος οποιουδήποτε Αστυνομικού να μας γνωρίσετε προκειμένου κινηθεί σε βάρος τους η προβλεπόμενη πειθαρχική διαδικασία.
Ο Αστυνομικός Διευθυντής εφαρμόζει απόλυτα αυτά τα οποία σας τόνισε από την πρώτη στιγμή που ανέλαβε τα καθήκοντα του.
Ο Αστυνομικός Διευθυντής
Δημήτριος Χριστοφοράτος
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)