Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ο Γερ. Φαμπιάτος για το θέμα που προέκυψε με τον πρόεδρο του ΑΟΔΑ
Με λύπη μου διαπίστωσα την άδικη διάσταση που πήρε και μέσω του τοπικού τύπου τις τελευταίες 2 ημέρες η έντονη συζήτηση που είχα με τον πρόεδρο του ΑΟΔΑ Κ. Νίκο Κορσιάνο. Είναι γεγονός ότι την Παρασκευή το πρωί υπήρξε μια αρκετά μεγάλη ένταση για ένα θέμα που θεώρησα και θεωρώ θεμελιώδους σημασίας, από τη στιγμή που θέλουμε να περάσουμε σε μια φάση οργάνωσης και επαγγελματισμού στον αθλητισμό μας. Ωστόσο, η ένταση αυτή παρερμηνεύτηκε προφανώς και μεγαλοποιήθηκε από κάποιον από τους πολλούς γονείς που παρευρίσκονταν εκείνη τη στιγμή στο περιστατικό και θεώρησε ότι αυτό το επεισόδιο ήταν κάτι το ακραίο, με τις γνωστές συνέπειες που όλοι διαπιστώσατε.
Από πλευράς μου, θα συνεχίσω να αγωνίζομαι για τον αθλητισμό και την πρόοδο του υγρού στίβου, όπως έκανα μέχρι σήμερα για 20 χρόνια που συμμετέχω ως αθλητής και στη συνέχεια ως εμπλεκόμενος στα διοικητικά του ομίλου. Όπως επίσης θεωρώ ότι κάνει και από την πλευρά του και ο κ. Κορσιάνος, με όσες δυσκολίες και πιέσεις φυσικά συνεπάγεται μια τόσο υπεύθυνη θέση.
Με αθλητικούς χαιρετισμούς
Γεράσιμος Φαμπιάτος
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)