Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ο κόσμος αγκάλιασε για ακόμα μια φορά το φεστιβάλ γενικής γυμναστικής
Το έντονο ενδιαφέρον του κόσμου, όπως κάθε χρόνο άλλωστε, συγκέντρωσε το βράδυ της Πέμπτης στην κεντρική πλατεία του Αργοστολίου, το Διεθνές Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής, στο οποίο συμμετείχαν παιδιά του Γυμναστικού Συλλόγου «Επτανήσων», όλων των ηλικιών που έχουν τιμήσει το νησί με τα μετάλλια που έχουν φέρει και τα οποία, με το θέαμα που προσέφεραν, καταχειροκροτήθηκαν από τους παρευρισκόμενους.Ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του Φεστιβάλ και του Γυμναστικού Συλλόγου «Επτανήσων» κ. Σταύρος Μπασιαρδής μας μίλησε για τη μεγάλη αυτή διοργάνωση και έκανε λόγο για ένα μοναδικό γεγονός, πρωτοποριακό σε πανελλαδικό επίπεδο και στόχος όπως τόνισε είναι η συνέχισή της για πολλά χρόνια ακόμη.
Από την πλευρά της, το μέλος του Γυμναστικού Συλλόγου «Επτανήσων», Βιολέτα Παντούλια, εξέφρασε την ικανοποίησή της για την επιτυχία του Φεστιβάλ.
«Ο κόσμος αγαπάει πολύ την εκδήλωση αυτή και αυτό μας δίνει μεγάλη χαρά. Πολλές αθλήτριες, ηλικίας 7 ετών που λαμβάνουν μέρος στο Φεστιβάλ, μας έχουν φέρει πολλά μετάλλια και νιώθουν μεγάλη ικανοποίηση για την προσφορά τους στον τόπο», κατέληξε η κ. Παντούλια.
Την άποψή τους ωστόσο για την διοργάνωση μας εξέφρασαν παρευρισκόμενοι αλλά και συμμετέχοντες και όλοι μίλησαν με τα καλύτερα λόγια. Και όχι άδικα άλλωστε γιατί ήταν ένα θέαμα που άξιζε να το δεις!!!
«Είναι πολύ ωραία αυτή η διοργάνωση και στο παρελθόν έχω λάβει και εγώ μέρος. Είχα νιώσει μεγάλη χαρά και όντως αξίζει να ζήσει κάποιος αυτή την εμπειρία», Ηλιάνα
«Πρώτη φορά παρακολουθώ την διοργάνωση αυτή και πιστεύω πως πρέπει να γίνουν ακόμη περισσότερα πολιτιστικά δρώμενα στο νησί. Ανεβάζουν το επίπεδο και αυτό είναι πολύ θετικό», Όλγα
«Είμαι υπερήφανη που συμμετέχω στο Φεστιβάλ και πραγματικά κουραστήκαμε πολύ όλο το χρόνο για να πετύχουμε το ωραίο αυτό αποτέλεσμα. Είμαι πραγματικά χαρούμενη απόψε», Μέμη
«Είναι πολύ ευχάριστο να συμβαίνουν τέτοια γεγονότα στο νησί μας γιατί μας ψυχαγωγούν αρκετά. Λείπουν άλλωστε οι μεγάλες διοργανώσεις από το νησί και αυτό πρέπει να αλλάξει», Δήμητρα
«Πολύ ωραία είναι η διοργάνωση αυτή και πρέπει να γίνουν πολλές ακόμη γιατί λείπουν. Οι πολιτιστικές εκδηλώσεις άλλωστε, συμβάλλουν σημαντικά στην ανάπτυξη του τόπου», Καλλιόπη
«Οι πολιτιστικές εκδηλώσεις είναι καλό να γίνονται, ιδίως το καλοκαίρι γιατί δίνουν μια διαφορετική νότα. Μας ψυχαγωγούν και αυτό είναι ευχάριστο. Μακάρι να αυξηθούν κιόλας», Διονύσης
«Είναι πρωτοποριακή η διοργάνωση αυτή του Φεστιβάλ και έτσι αναδεικνύεται ο αθλητισμός. Πολύ θετικό και μπράβο τους!», Νικόλας
«Είναι πολύ ευχάριστα αυτά τα δρώμενα γιατί βοηθούν τον τόπο μας και συμβάλλουν στην πολιτιστική του ανάπτυξη. Καλό θα ήταν να προγραμματιστούν και άλλες τέτοιες διοργανώσεις και κυρίως συναυλίες», Νίκος
«Έχω λάβει και εγώ μέρος στο Φεστιβάλ και καλό είναι να γίνουν και άλλες παρόμοιες εκδηλώσεις. Προσελκύουν τον κόσμο και αυτό είναι πολύ θετικό», Νεφέλη
«Θα ήθελα ακόμη περισσότερες εκδηλώσεις στο νησί και κυρίως συναυλίες. Πάντως το Φεστιβάλ αυτό είναι πολύ καλό και προσφέρει θέαμα», Χριστίνα
«Είναι πολύ εντυπωσιακή αυτή η εκδήλωση και καλό θα ήταν να γίνουν πολλές ακόμη γιατί ανεβάζουν το πολιτιστικό επίπεδο του τόπου», Γιώργος
«Πολύ ωραία είναι η εκδήλωση αυτή απόψε γιατί προβάλλει το Αργοστόλι και ψυχαγωγεί πραγματικά τον κόσμο. Μπράβο σε όλους!», Δημήτρης
«Συγχαρητήρια πραγματικά στα παιδιά που συμμετέχουν. Αυτό που έχω να τονίσω, είναι πως οι εκδηλώσεις αυτές λείπουν και πραγματικά περιμένουμε κάθε καλοκαίρι για να ψυχαγωγηθούμε και αυτό είναι κακό. Θέλουμε και άλλες», Αννα
«Μου αρέσει πολύ η εκδήλωση αυτή και το θετικό είναι πως γίνεται κάθε χρόνο. Θα ήθελα όμως πιο πολλές συναυλίες», Ντένια
«Πραγματικά η εκδήλωση ήταν πολύ ωραία και προσέφερε διασκέδαση. Ας διοργανωθούν και άλλα τέτοια γεγονότα γιατί μας αρέσουν πολύ», Σπύρος
«Το Φεστιβάλ μου άρεσε πάρα πολύ αλλά θα ήθελα και άλλες εκδηλώσεις και κυρίως συναυλίες ροκ», Αλίκη
«Είναι μια πολύ σωστή διοργάνωση για την Κεφαλονιά το Φεστιβάλ αυτό και προσφέρει πραγματικά ψυχαγωγία. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που συμμετείχαν», Ντανιέλα
«Πολύ καλή η εκδήλωση αλλά θα ήθελα και άλλες παρόμοιες και κυρίως συναυλίες που δυστυχώς δεν γίνονται», Έλλη
«Αισθάνομαι πάρα πολύ χαρούμενη που παίρνω μέρος στο Φεστιβάλ, γιατί μέσω αυτού θα εκπροσωπήσουμε την Κεφαλονιά στην Αυστρία. Αξίζει λοιπόν τον κόπο», Εύα
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)