Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Ο Κώστας Ευαγγελάτος σε τρεις σημαντικές ομαδικές εκθέσεις στην Αθήνα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff6950f93fb2859794b30e18cda125083_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=52c3cb83)
![Ο Κώστας Ευαγγελάτος σε τρεις σημαντικές ομαδικές εκθέσεις στην Αθήνα](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2Ff6950f93fb2859794b30e18cda125083_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=ba945e02)
Ο Κώστας Ευαγγελάτος σε τρεις σημαντικές ομαδικές εκθέσεις στην Αθήνα
Ο Κώστας Ευαγγελάτος συμμετέχει σε τρεις σημαντικές ομαδικές εκθέσεις στην Αθήνα που συγκεντρώνουν το ενδιαφέρον φιλότεχνων και καλλιτεχνών.
Έχει λάβει μέρος στην μεγάλη έκθεση “Μικρογλυπτικής” που διοργανώνει το Επιμελητήριο Εικαστικών Τεχνών Ελλάδος στην αυλή του Μουσείου της Π.Ε.Κ.Α.Μ. στηνΑγίων Ασωμάτων 31, θησείο. Η έκθεση εγκαινιάστηκε με επιτυχία και αποτελεί ένα ενδιαφέρον φάσμα των σύγχρονων πλαστικών αναζητήσεων στη χώρα μας. Διάρκεια έκθεσης μέχρι 22 Οκτώβρη. Καθημερινά 11:00-21:00.
Επίσης πρόσφερε ζωγραφικό έργο του και ποιητικές εκδόσεις του στην έκθεση προσφοράς έργων τέχνης και λόγου που εγκαινιάστηκε στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων “Μελίνα” στην Ηρακλειδών 66α, Θησείο. Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι 15 Οκτωβρίου και όλα τα έσοδα της θα είναι για τις “Κατασκηνώσεις Χαρούμενα παιδιά-Χαρούμενα νιάτα”, που είχε ιδρύσει στην Ελευσίνα ο Πρωτοπεσβύτερος Γεώργιος Πυρουνάκης και συνεχίζουν αμείωτη την κοινωνική τους προσφορά.
Στις 13 Οκτωβρίου θα συμμετέχει στην πολύ μεγάλη εικαστική διοργάνωση “ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΧΡΩΜΑ+ΣΙΔΕΡΟ 10”, με θέμα: “Πόλεμος και Προσφυγιά”, στην οποία συμμετέχουν 200 σύγχρονοι εικαστικοί. Η έκθεση θα πραγματοποιηθεί στο πρώην Εργοστάσιο Καχραμάνογλου, Κωνσταντινουπόλεως 51, Κερατσίνι και θα διαρκέσει μέχρι 22 Οκτώβρη. Παράλληλα στα πλαίσια της έκθεσης θα γίνονται εκδηλώσεις με θέατρο, Κινηματογράφο, Συναυλίες, Συζητήσεις και Εργαστήρια για παιδιά. Καθημερινά 12:00-21:00.
Είσοδος ελεύθερη.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)