Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Ο νομός μας έδωσε το παρόν στην έκθεση «ΜΑΤΚΑ»,
Ο Νομός μας έδωσε δυναμικό «παρών» στην έκθεση «ΜΑΤΚΑ», η οποία έλαβε μέρος στο Ελσίνκι από 19/1 έως 22/1/2006.
Η εκπροσώπησή μας έγινε από τους κ.κ. Θεόφιλο Μιχαλάτο (Πρόεδρο του Επιμελητηρίου), Ανδρέα Παντελειό (Α’ Αντιπρόεδρο του Επιμελητηρίου) και Κατερίνα Σταθοπούλου (τουριστικός πράκτορας).Με το πλεονέκτημα των προγραμματισμένων και επιβεβαιωμένων επαγγελματικών συναντήσεων με τους μεγαλύτερους τουριστικούς πράκτορες (ANRIKO MATKA – FIN MATKA – JEIRBORG), αναχώρησαν για την Φινλανδία έχοντας όλοι μαζί πλέον συνειδητοποιήσει ότι οι ευκαιριακές μεμονωμένες αντιδράσεις και οι, τελευταίας στιγμής, ερασιτεχνισμοί, θα λειτουργούσαν άκρως ζημιογόνα για το τουριστικό μας προϊόν.
Στόχός ήταν η ανατροπή του επιφυλακτικού κλίματος που επικρατεί για τα Νησιά μας στην συγκεκριμένη τουριστική αγορά και η επαγωγή μεγαλύτερου ενδιαφέροντος για το Νομό μας μέσω των έντυπων και άλλων διαφημιστικών υλικών που προμήθευσε η Νομαρχία. Συγκεκριμένα διατέθηκαν 4 κιβώτια εντύπων στην Αγγλική γλώσσα και 2 κιβώτια cds τουριστικής προβολής του Νομού μας.
Κατά τη διάρκεια της διοργάνωσης προέκυψαν ιδιαίτερα ενθαρρυντικές προβλέψεις για αύξηση των πτήσεων charters προς τα Νησιά μας. Οι τουριστικοί πράκτορες εκδήλωσαν ενδιαφέρον προκειμένου να μας επισκεφθούν ακόμα και άμεσα, έτσι ώστε να επιβεβαιώσουν και οι ίδιοι το υψηλό επίπεδο προσφερομένων υπηρεσιών μας σε συνδυασμό με τις λογικές τιμές προσφοράς αυτών.
Αποκομίζοντας τα θετικά αυτά αποτελέσματα, οι ενέργειες έχουν ήδη ξεκινήσει για την επόμενη έκθεση που θα πραγματοποιηθεί στο Γκέτεμποργκ της Σουηδίας στο τέλος Μαρτίου, έτσι ώστε η τουριστική καμπάνια του Νομού μας να καλύψει το σύνολο των Σκανδιναβικών χωρών.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)