Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Περισσότερα χρήματα, για τα αθλητικά σωματεία του Νομού μας
Με απόφαση του Υφυπουργού Αθλητισμού Γ. Ορφανού, η οποία υπογράφηκε στις 20 Δεκεμβρίου του 2005, αποφασίστηκε να δοθεί ως τακτική επιχορήγηση για τα ποδοσφαιρικά σωματεία της Κεφαλονιάς και Ιθάκης για την περίοδο 2004-2005, το ποσό των 41.400€
Ειδικότερα, η απόφαση αυτή προβλέπει ότι κάθε σωματείο Α’ Κατηγορίας θα λάβει 2.200€, κάθε σωματείο Β’ Κατηγορίας 1.600€ και κάθε σωματείο Γ’ Κατηγορίας από 1.100€.
Με αφορμή την εξέλιξη αυτή ο βουλευτής του Νομού Πέτρος Αλιβιζάτος έκανε την παρακάτω δήλωση:
« Η επιχορήγηση των ποδοσφαιρικών σωματείων του Νομού μας από τα κονδύλια της ΓΓΑ αποτελεί μια σημαντική βοήθεια, ώστε να μπορούν να επιτελούν το σημαντικό έργο και προσφορά τους προς την τοπική μας κοινωνία και ιδιαίτερα προς τη νέα γενιά μας. Είμαι ικανοποιημένος γιατί ύστερα από πολλά χρόνια τα σωματεία της Ενώσεως Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κεφαλονιάς και Ιθάκης λαμβάνουν την επιχορήγηση τους έγκαιρα και μέσα στη χρονιά που έληξε η ποδοσφαιρική περίοδος. Ενώ είναι σημαντικό να τονίσουμε ότι παρά τη δυσμενή δημοσιονομική συγκυρία της χώρας, φέτος τα χρήματα που δόθηκαν είναι περισσότερα από τα προηγούμενα χρόνια. Πιστεύω ότι η άριστη συνεργασία που διατηρώ με το Προεδρείο της ΕΠΣΚΙ θα έχει και στο μέλλον σημαντικά θετικά αποτελέσματα και θα αποδειχθεί αποτελεσματική ως προς την διεκδίκηση ακόμη μεγαλύτερων επιχορηγήσεων για τα σωματεία του Νομού μας.»
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)