Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πολυδύναμα περιφερειακά ιατρεία σε Βασιλικάδες και Σκάλα.
Ο Αντιπρόεδρος της Δ.Υ.Π.Ε. Ιονίων Νήσων κ. Παύλος Καψαμπέλης πραγματοποίησε επίσκεψη εργασίας στη Κεφαλονιά την Δευτέρα 31-07-06, κατά την οποία επισκέφθηκε, συνοδευόμενος από το Βουλευτή του Νομού κ. Πέτρο Αλιβιζάτο τους Δήμους Ερίσου και Ελειού Πρόννων, στους οποίους σύμφωνα με την απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δ.Υ.Π.Ε. Ιονίων Νήσων θα ιδρυθούν Περιφερειακά Πολυδύναμα Ιατρεία 24ώρου βάσεως, αναβαθμιζομένων έτσι των ήδη υπαρχουσών ιατρείων στις Βασιλικάδες και Σκάλα. Στις συσκέψεις που πραγματοποιήθηκαν με τις τοπικές Δημοτικές Αρχές, παρουσία των Διοικητών κ.κ. Χρόνη και Κεκάτου και του Διευθυντή του Κέντρου Υγείας Σάμης κ. Β.Μαρούλη, καθορίστηκαν οι διαδικασίες που θα πρέπει να ακολουθηθούν για την υλοποίηση της απόφασης της Δ.Υ.Π.Ε. όπως επίσης και οι κτιριακές υποδομές των νέων Πολυδύναμων Ιατρείων, ανετέθη δε στον κ. Πέτρο Αλιβιζάτο ο συντονισμός υλοποίησής των.Ο Βουλευτής του Νομού κ. Πέτρος Αλιβιζάτος με αφορμή τα ανωτέρω έκανε την ακόλουθη δήλωση:
«Είμαι πολύ ευτυχής που η δέσμευση του Πρωθυπουργού Κώστα Καραμανλή για την δημιουργία των δύο Πολυδύναμων Ιατρείων εισήλθε στη φάση υλοποίησης σε ένα κρίσιμο κλάδο όπως αυτόν της Υγείας. Με την δημιουργία των δύο Πολυδύναμων Ιατρείων και την ληφθείσα απόφαση αξιοποίησης συγχρόνως και του Ιατρείου Τζαννάτων, οι προσφερόμενες Υπηρεσίες Υγείας θα καλύπτουν όλες τις περιοχές του Νομού μας και θα διευκολύνθει η πληρέστερη παροχή Υπηρεσιών Υγείας στους συμπατριώτες μας και τους παρεπιδημούντες στα Νησιά μας».
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)