Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Προκαταρκτική εκτίμηση περιβαλλοντικών επιπτώσεων.
Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δ/νση Περιβάλλοντος & Χωροταξίας της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων εκδόθηκε η υπ΄ αριθμ. 11664/13-10-2006 Γνωμοδότηση για την Προκαταρκτική Περιβαλλοντική Εκτίμηση και Αξιολόγηση (Προμελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων) του έργου: «ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ 4* ΤΥΠΟΥ ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ, ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ 180 ΚΛΙΝΩΝ», ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ «ΑΣΤΕΡΙΣ Α.ΞΕ.Τ.Ε.» σε γήπεδο συνολικής επιφανείας 23.505,68 τ.μ., εκτός σχεδίου στη θέση «Λούτσα Γραδούς-Καντέ» Δ.Δ. Σκάλας, Ν. Κεφαλονιάς». Η παραπάνω απόφαση βρίσκεται στο Γραφείο Προέδρου του Νομαρχιακού Συμβουλίου στη διάθεση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου για να λάβει γνώση ως προς το περιεχόμενό της.
Επίσης ότι από τη Διεύθυνση Περιβάλλοντος & Χωροταξίας της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων διαβιβάστηκε για γνωμοδότηση η Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων του έργου-δραστηριότητας: «Αποχέτευση Παλικής», Δήμου Παλικής, Ν. Κεφαλληνίας». Η παραπάνω απόφαση βρίσκεται στο Γραφείο Προέδρου του Νομαρχιακού Συμβουλίου στη διάθεση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου για να λάβει γνώση του φακέλου και να διατυπώσει γραπτώς τις απόψεις του ως προς το περιεχόμενό του, εφ΄ όσον το επιθυμεί, μέσα σε προθεσμία τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης στον τύπο.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)