Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Προχωράει η ανάπλαση στα Λυκιαρδοπουλάτα.
Από τα έργα για τα οποία αξίζει να εκφραστούμε θετικά, είναι αυτά που εκτελούνται στα Λυκιαρδοπουλάτα. Η εξέλιξη των έργων δείχνει ότι πραγματικά κάτι όμορφο πρόκειται να δημιουργηθεί στην περιοχή. Το κτίριο της νέας αγοράς, ο πλατύς δρόμος, καθώς και το άνετο πάρκινγκ συνθέτουν μια εικόνα όμορφη που όταν ολοκληρωθεί αναμένεται να είναι και αρκετά λειτουργική. Ακόμα και το πεζοδρόμιο φαίνεται να ξεφεύγει από τις καθιερωμένες πλάκες και να διαθέτει ένα πιο παραδοσιακό στυλ, ενώ μοναδικό σημείο που θεωρούμε ότι χρίζει βελτίωσης είναι ότι θα έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερο για να χωράει την παράλληλη διέλευση 2 ατόμων, αλλά και αναπηρικού αμαξιδίου και πεζού, σύμφωνα με τις διεθνείς προδιαγραφές. Ελπίζουμε σύντομα να δούμε ολοκληρωμένο αυτό το έργο, καθώς θα προσδώσει ένα νέο χαρακτήρα σε μια μέχρι πρότινος υποβαθμισμένη περιοχή.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)