Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Προχωρά το έργο «Προβλήτα κρουαζιεροπλοίων Αργοστολίου».
Με ιδιαίτερη ικανοποίηση σας ενημερώνουμε ότι απεστάλη την Τετάρτη 28 Ιουνίου, στην επίσημη εφημερίδα των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων η προκήρυξη του διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Λιμάνι Αργοστολίου, Λιμενική εγκατάσταση κρουαζιεροπλοίων». Η προκήρυξη θα δημοσιευθεί εντός πέντε (5) ημερών. Εάν λάβουμε υπόψη μας το χρονικό διάστημα που απαιτούν οι Ευρωπαϊκοί κανόνες, και σε σχέση με παλαιότερες περιπτώσεις είναι το γρηγορότερο χρονικό διάστημα που θα έχει προκηρυχθεί Διεθνής Διαγωνισμός ένταξης έργου. Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα υπολογίζεται ότι μέσα στο Φθινόπωρο του 2006 θα ξεκινήσουν οι εργασίες του έργου. Ως γνωστό στις 18 Μαΐου 2006 είχε υπογραφεί η ένταξη του έργου ΅ΆΛιμενική εγκατάσταση κρουαζιερόπλοιων στο λιμάνι ΑργοστολίουΆΆ στο Π.Ε.Π.. Ιονίων Νήσων προϋπολογισμού 7.443.000¤ από τον Γ.Γ. Περιφέρειας Ιονίων Νήσων κ. Σ. Βόσδου. Η Νομαρχιακή Αρχή ασκώντας πιέσεις προς όλες τις κατευθύνσεις κατάφερε την γρήγορη δημοπράτηση του έργου. Το έργο «Λιμενική εγκατάσταση κρουαζιερόπλοιων στο Αργοστόλι» είναι ένα από τα μεγαλύτερα αναπτυξιακά έργα του Νομού μας, ένα έργο που χαρακτηρίζει την Νομαρχιακή Αρχή, καθώς θα επιφέρει οικονομική ευημερία, πρόοδο, καλύτερη παροχή τουριστικών υπηρεσιών και αναβάθμιση του τουριστικού ποιοτικού επιπέδου.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)