Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πρόγραμμα ελέγχου οχημάτων από ΚΤΕΟ
Το τμήμα ΚΤΕΟ της Δ/νσης Μεταφορών & Επικοινωνιών, ενημερώνει ότι προσκαλούνται για πρώτο τεχνικό έλεγχο τα οχήματα των οποίων η άδεια κυκλοφορίας τους έχει εκδοθεί από τη Δ/νση Μεταφορών & Επικοινωνιών της Ν.Α. Κεφαλληνίας & Ιθάκης και δεν έχουν υποστεί κανένα τεχνικό έλεγχο από το ΚΤΕΟ ως κατωτέρω:
Από 01 – 04 – 2005 έως 30 – 09 – 2005
Τα επιβατικά και φορτηγά αυτοκίνητα μικτού βάρους 3500 χιλιόγραμμα ιδιωτικής χρήσης με αριθμό κυκλοφορίας από ΚΕΑ 7001 έως και ΚΕΑ 8000.
Όσα αυτοκίνητα έχουν αλλάξει πινακίδες κυκλοφορίας υποχρεούνται να προσέρχονται για τεχνικό έλεγχο σύμφωνα με τον πρώτο αριθμό κυκλοφορίας που είχαν
Τα αυτοκίνητα με πινακίδες κυκλοφορίας άλλων περιοχών της χώρας που έχουν μεταβιβαστεί σε κατοίκους του Νομού Κεφαλληνίας υποχρεούνται σε τεχνικό έλεγχο αφού έχουν παρέλθει τέσσερα χρόνια από της έκδοσης της πρώτης άδειας κυκλοφορίας.
Οχήματα ΙΧ ή ΔΧ που έχουν υποστεί κατά το παρελθόν τεχνικό έλεγχο θα προγραμματίζονται υπ’ ευθύνη των ιδιοκτητών τους σύμφωνα με το ισχύον δελτίο τεχνικού ελέγχου του οχήματος.
Επίσης, παρατείνονται οι έλεγχοι των οχημάτων με αριθμούς κυκλοφορίας από ΚΕΑ 6001 έως ΚΕΑ 7000 μέχρι 31-05-2005.
Όλα τα οχήματα που θα προσέρχονται για τεχνικό έλεγχο θα πρέπει να είναι καθαρά εσωτερικά και εξωτερικά, θα φέρουν φαρμακείο – τρίγωνο και πυροσβεστήρα, γρύλο, ρεζέρβα και κανονικά ελαστικά. Τα δε λεωφορεία και φορτηγά άνω των 3,5 τόνων πρέπει να φέρουν δύο πυροσβεστήρες, τάκους και λασπωτήρες και όλα τα φορτηγά τις σχετικές ενδείξεις στα πλευρά της αμάξης (διακριτικά στοιχεία).
Οι αριθμοί πλαισίου και κινητήρα του οχήματος για την γρηγορότερη εξυπηρέτηση στον έλεγχο να είναι καθαρή.
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να επικοινωνούν τουλάχιστον ένα μήνα πριν στο τηλέφωνο 26710 – 94266 κ. Χιόνη για να κλείσουν έγκαιρα ραντεβού για τον έλεγχο του οχήματός τους, αλλιώς θα θεωρηθούν εκπρόθεσμοι και θα τους επιβληθεί το αντίστοιχο πρόστιμο ανάλογα με την κατηγορία του οχήματος τους, σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)