Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πρόγραμμα "Κατάρτηση αυτοαπασχολούμενων σε βασικές δεξιότητες Τ.Π.Ε"
Το Κ.Ε.Κ. «ΕΝΙΑΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΙΘΑΚΗΣ Α.Ε.» σε συνεργασία με τον Ο.Α.Ε.Δ. πρόκειται να υλοποιήσει στην Περιφέρεια ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ στο νομό ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ (Αργοστόλι) το παρακάτω πρόγραμμα επαγγελματικής κατάρτισης: «ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΑΥΤΟΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ ΣΕ ΒΑΣΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ Τ.Π.Ε.». Τόπος υλοποίησης του προγράμματος είναι το Αργοστόλι, με περίοδο υλοποίησης τους μήνες Μάρτιο – Απρίλιο 2006, διάρκειας 100 ωρών και με αριθμό καταρτιζομένων τους 17.
Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αυτοαπασχολούμενους και ελεύθερους επαγγελματίες όλων των ειδικοτήτων που δραστηριοποιούνται στο δευτερογενή και τριτογενή τομέα. Ευνοούνται, ως προς το δικαίωμα συμμετοχής τους, αυτοαπασχολούμενοι που δεν έχουν παρακολουθήσει άλλο/α αντίστοιχα πρόγραμμα/τα κατάρτισης.
Απαραίτητη προϋπόθεση για συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι οι υποψήφιοι να έχουν τα παρακάτω προσόντα:
1)Επίπεδο σπουδών: Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο , Ι.Ε.Κ., Τ.Ε.Ι., Α.Ε.Ι.
2)Ηλικία: 18-65.
3)Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Αυτοαπασχολούμενοι και ελεύθεροι επαγγελματίες όλων των ειδικοτήτων. Η ιδιωτική συμμετοχή σε κάθε πρόγραμμα κατάρτισης είναι 50% του κόστους του προγράμματος.
Πληροφορίες για συμμετοχή δίνονται από το ΕΚΕΚ – ΤΑΚΙ Α.Ε. (ΛΑΣΣΗ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, 26710-29152, FAX: 26710-29152, Υπόψιν κ. Βουτσινά Παναγή).
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)