Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πως θα περάσετε το Δεκαπενταύγουστο;
Ο Δεκαπενταύγουστος πλησιάζει και ως είθισται είναι ημέρα ξεκούρασης και διασκέδασης για τους περισσότερους. Ρωτήσαμε ντόπιους και τουρίστες που θα περάσουν την 15η Αυγούστου και παραθέτουμε τις απαντήσεις τους. Το αγκάθι όμως του Αυγούστου… είναι η περίοδος μετά την 16η του μηνός, οπότε και ξεκινάει η επιστροφή στην πικρή καθημερινότητα…
«Στα Καλάβρυτα θα είμαι τον Δεκαπενταύγουστο, στο εξοχικό μου. Είναι ημέρα ξεκούρασης και χαλάρωσης αλλά το άσχημο θα είναι το μετά που θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητα», Αντώνης Σταυρόπουλος
«Στα Καλάβρυτα θα είμαι με το σύζυγό μου. Θα ξεκουραστώ και μετά θα επιστρέψω στην Πάτρα και στην συνέχεια στη δουλειά μου. Δυστυχώς η άδεια τελειώνει», Μαρία Κατσηδήμα
«Θα συνεχίσω τις διακοπές μου μέχρι τον Δεκαπενταύγουστο και θα πάω στο Πόρτο Χέλι. Θα χαλαρώσουμε, θα περάσουμε καλά και μετά θα γυρίσουμε στην Αθήνα και θα αρχίσει πάλι το δράμα μας…», Μιχάλης Παπαδάκης
«Στο Πόρτο Χέλι θα είμαι το Δεκαπενταύγουστο για διακοπές προκειμένου να πάρουμε δυνάμεις για να επιστρέψουμε στην καθημερινότητα», Μαρία Παπαδάκη
«Δυστυχώς οι διακοπές μου τελείωσαν και το Δεκαπενταύγουστο θα δουλεύω. Τα ευρώ τελείωσαν και αναγκαστικά θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητα», Νίκος Σκλαβουνάκης
«Είμαι από εδώ και θα παραμείνω στο νησί τον Δεκαπενταύγουστο. Είναι ημέρα ξεκούρασης, κατάνυξης και διασκέδασης και θα την περάσω ανάλογα», Νίκος Μενάγιας
«Κάνω διακοπές εδώ και αύριο τελειώνουν. Θα γυρίσω στην Αρτα όπου έχουμε πανηγύρι το Δεκαπενταύγουστο και θα διασκεδάσω την ημέρα εκείνη», Χριστόφορος Κολιός
«Οι διακοπές συνεχίζουν και το Δεκαπενταύγουστο θα περάσω χαλαρά. Το άσχημο είναι το μετά…», Γεράσιμος Αραβαντινός
«Δουλεύουμε το Δεκαπενταύγουστο γιατί έχουμε μαγαζί και για εμάς δεν είναι ημέρα χαλάρωσης και ξεκούρασης», Δώρα Παπαναστασάτου
«Θα συνεχίσω τις διακοπές μου αλλά δεν ξέρω που θα είμαι. Μετά όμως το Δεκαπενταύγουστο, θα ξεκινήσει πάλι η δουλειά», Ντανιέλλα Σάπερ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)