Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Πως να κρύψεις το σκοτάδι όταν έρχεται η νύχτα;;;
Όλοι παρακολουθούμε εδώ και μέρες την καταστροφή που επέφερε ο τυφώνας Κατρίνα στους αμερικανούς.
Όλοι παρακολουθούμε το μεγάλο δράμα τον συνανθρώπων μας που επλήγησαν από την καταστροφή.Εκείνο όμως που μας εξέπληξε είναι ένα, το γεγονός πώς η ηγεσία της Αμερικής έδειξε και στους Αμερικανούς το ίδιο πρόσωπο, αυτό που δείχνει και στους άλλους λαούς, ένα πρόσωπο αλαζονείας και κοροϊδίας, καθώς και αυταρχισμού.
Και αφού τα μέσα ενημέρωσης, (κατά κοινή ομολογία κατευθυνόμενα) δεν μπόρεσαν με τίποτα να κρύψουν την γύμνια της κυβέρνησης τους, και μέσα στον κίνδυνο της γενικότερης κατακραυγής (διότι ο αμερικανικός λαός στην πλειοψηφία του, είναι ένας λαός που διακατέχεται από ανθρωπισμό και πείσμα)αναγκάστηκαν να δείξουν πλέον τα χάλια τους, και να τονίσουν τον ρατσισμό της ηγεσίας σε μια μερίδα μαύρων, και φτωχών στην πλειοψηφία Αμερικανών. και μόνο βέβαια .
Και να ήθελαν να το κρύψουν δεν θα μπορούσαν ,
ΠΩΣ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙΣ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΝΥΧΤΑ ;;;;
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΠΑΡΑΚΜΗ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ . ΑΝ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΙΟΛΑΣ
Και αφού τελικά βγήκαν στην φόρα οι τρομερές και εγκληματικές αμέλειες .
Ο κακός συντονισμός μιας υπερδύναμης και η ασυνεννοησία μέσα στο ίδιο της το σπίτι ,τότε ο καλός πλανητάρχης επιστράτευσε τον πατέρα του και (άκουσον άκουσον ποιόν ) τον πρώην πλανητάρχη Κλίντον, για να τον ξελασπώσουν και να θολώσουν τα ήδη θολωμένα και μολυσμένα νερά που υπάρχουν στους δρόμους της πληγείσας περιοχής , γεμάτα με πτώματα , στην πλειοψηφία μαύρων .
Η πρώτη εντολή στους λίγους αρχικά ένοπλους στρατιώτες , ήταν βαράτε στο ψαχνό όταν βλέπετε να γίνεται πλιάτσικο στα καταστήματα.
Ακόμα και όταν μοίραζαν τρόφιμα είχαν τα όπλα όρθια και παρατεταμένα.
Και τα κατέβασαν μόνο όταν ένας αξιωματικός τους διέταξε να τα κατεβάσουνε λέγοντας (φαγητό μοιράζουμε )εννοώντας δεν ήρθαμε να σκοτώσουμε κανέναν
Πως θα ταΐζε ο κόσμος τα παιδιά του όταν είχαν χάσει τα σπίτια τους ;;; ήταν λύση να χωρίζουν τις μάνες από τα παιδιά και να τα παίρνουν μακριά για να τα σώσουν δήθεν;;; και να ψάχνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα ;;;;;
Την μάνα ποίος θα την έσωζε ;;;;ο πατέρας ;;;;
Θαυμάστε την ηγεσία της αμερικανικής κυβέρνησης, θαυμάστε τον πλανητάρχη που θέλει να βοηθήσει τον κόσμο. (θαυμάστε αυτούς που δεν μπορούν να βοηθήσουν ούτε τον ίδιο τον λαό τους) .
Θαυμάσατε την δήλωση του πατέρα Μπους, και την αντίδραση τον δημοσιογράφων , όταν είπε πώς η μάνα Μπους δεν θέλει να ακούσει άσχημα λoγια για τον γιό της ;;; τον κανακάρη της ;;; ειδάλλως είπε πρέπει να φορέσουμε αλεξίσφαιρο γιλέκο αν το τολμήσουμε . ΘΑΥΜΑΣΤΕ . εκεί γέλασα και εγώ μαζί τους , αλλά πώς γέλασα …
Σήμερα η Μάνα Μπους δήλωσε πως έτσι και αλλιώς όλοι αυτοί που ήτανε στο στάδιο μέσα ,δεν ήταν προνομιούχοι , και είναι καλύτερα τώρα τόνισε .
Ούτε η δική μου μάνα δεν θα το έλεγε αυτό , από το κολοκοτρωνίτση, (θαυμάστε επίπεδο, και ΓΚΑΦΑ ) τι ήθελε να δηλώσει με αυτό ;;;ακόμα δεν το κατάλαβε κανείς, ούτε και ο αμερικανικός λαός σίγουρα .
Έγιναν βέβαια και άλλες αλαζονικές δηλώσεις από αξιωματούχους, αλλά καλύτερα να μην καταπιαστώ με αυτές .
Ο προηγούμενος πλανητάρχης είχε και ανθρώπινα βίτσια , έπαιζε με το πουλί του , και κάπου κάπου το έδινε και σε καμιά κοινή θνητή , έκανε και ένα ψυχικό .
Αυτός παίζει με τις ζωές μας , έχει άγρια κανιβαλιστικά και επικίνδυνα βίτσια , παίζει με το αμερικανικό οπλοστάσιο και με την αμερικανική οικονομία σαν να έπαιζε MONOPOLIS , και το χειρότερο? παίζει με τα κεφάλια μας ,και έχει φάει πολλά κεφάλια αθώων μέχρι σήμερα .
Και τελειώνοντας , διότι το θέμα δεν χωρά περαιτέρω σχολιασμό και εκμετάλλευση , σεβόμενος τα θύματα και τον αμερικανικό λαό τον οποίο προσωπικά εκτιμώ , (και σίγουρα αυτός στιγματίζεται και πληρώνει τις αλαζονικές συμπεριφορές της ηγεσίας του), θα κάνω δυο ευχές μόνο .
Αφού πρώτα ευχηθώ να τελειώσει γρήγορα το μαρτύριο του κοσμάκη ,και να μπορέσει να γυρίσει γρήγορα στα σπίτια του,
εύχομαι οι άλλοι ηγέτες , τον άλλων κρατών ,που δεν το παίζουν πλανητάρχες ,να κατάλαβαν τι εστί πλανητάρχης , ( ΑΚΟΥ ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ ? ) και να του κόψουν την φόρα , διότι αυτός όπως έχει ΚΑΤΡΑΚΥΛΗΣΕΙ σταματιμό δεν έχει ,σίγουρα .
Αμφιβάλει κανείς ;;;
www.moysys.gr
moysys
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)