Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Σήμερα η 23η χορωδιακή συνάντηση Κεφαλονιάς
Συνέντευξη Τύπου παραχώρησε ο Πρόεδρος της Χορωδίας κ. Ρωσέτος Λούζης μαζί με τον Γραμματέα Διον. Μενεγάτο και τον Μαέστρο της Χορωδίας Βασίλη Μουντάκη. Ο κ. Λούζης αναφέρθηκε για την 23η Χορωδιακή Συνάντηση Κεφαλονιάς που θα γίνει στις 4 & 5 Οκτωβρίου 2008, υπό την Αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Κεφαλονιάς και Ιθάκης. Αναφέρθηκε για το πρόγραμμα της συναυλίας και ποιες χορωδίες θα συμμετάσχουν:
Το Πρόγραμμα της Συνάντησης έχει ως εξής:
Συμμετέχουν :
– Δημοτική Χορωδία και Μαντολινάτα Λατσίων Κύπρου
– Δημοτική Χορωδία Τυρνάβου
– Δημοτική Χορωδία Θηβών
– Χορωδία Αργοστολίου.
Ο κ. Λούζης θεωρεί ότι η συνάντηση αυτή είναι από τις καλύτερες με την έννοια ότι φιλοξενούν δυο ελληνικές χορωδίες, από τις καλύτερες χορωδίες της Ελλάδας, αλλά την μεγάλη Χορωδία και μαντολινάτα από τα Λατσιά της Κύπρου.
Μόνο η χορωδία της Κύπρου θα εμφανιστεί την Κυριακή το απόγευμα στις 19.30 στο Σπήλαιο Δρογκαράτη. Ο κ. Λούζης ευχαρίστησε όλους όσους βοήθησαν για τη Συνάντηση αυτή, όπως είπε αυτή τη φορά είναι 200 που θα επισκεφθούν το νησί μας, αυτό ερμηνεύεται ότι οι άνθρωποι αυτοί τρεις μέρες θα τονώσουν πολιτιστικά και οικονομικά το νησί.
Ο Πρόεδρος της Χορωδίας ανακοίνωσε ότι στις 20 Οκτωβρίου φεύγουν στην Ισπανία για οκταήμερο ταξίδι, με δυο λαϊκές συναυλίες, και θρησκευτικές τελετές στον καθεδρικό ναό της Μαδρίτης με τον Αρχιεπίσκοπο και τον πρέσβη και τον πρόξενο της Ελλάδας στην Ισπανία. Επίσης θα εμφανιστούν στο Αίγιο και στο Λιτόχωρο. Ο κ. Λούζης ευχαρίστησε τον Νομάρχη κ. Δ. Γεωργάτο και τον αντινομάρχη τον κ. Θ. Γαλιατσάτο.
Το Σάββατο στο Δημοτικό Θέατρο η συναυλία θα ξεκινήσει στις 20.30.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)