Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Σεμινάριο με θέμα "Κεφαλαιοποίηση της αποκτηθείσας εμπειρίας…"
Από την Περιφέρεια Ιόνιων Νησιών γίνεται γνωστό ότι στο πλαίσιο του προγράμματος Interreg IIIB/Medocc (Δυτική Μεσόγειος), η Υπηρεσία Διαχείρισης Προγραμμάτων Κοινοτικής Πρωτοβουλίας Interreg διοργανώνει σε συνεργασία με την αρμόδια Διαχειριστική Αρχή του προγράμματος με έδρα την Ιταλία, Σεμινάριο με θέμα «Κεφαλαιοποίηση της αποκτηθείσας εμπειρίας με στόχο την καλύτερη προσέγγιση στο μέλλον». Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου 2005 στην Θεσσαλονίκη στο ξενοδοχείο Hyatt. Στο σεμινάριο μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι δυνητικοί τελικοί δικαιούχοι του προγράμματος που αναφέρονται στο συμπλήρωμα προγραμματισμού.
Σκοπός του σεμιναρίου είναι η καταρχήν παρουσίαση της προόδου του προγράμματος. Το πρόγραμμα προβλέπει την συμμετοχή σε τέσσερα εργαστήρια τα οποία θα αναφέρονται στις ακόλουθες θεματικές ενότητες:
1.Αξιοποίηση της φυσικής και πολιτιστικής κληρονομιάς και τοπική ανάπτυξη
2.Χωροταξικός σχεδιασμός και τοπική ανάπτυξη
3.Μεταφορές και νέες τεχνολογίες
4.Πρόληψη κινδύνων και διαχείριση των υδάτων
Στο τέλος των εργαστηρίων θα γίνει μια ανασκόπηση των συμπερασμάτων στις τέσσερις θεματικές ενότητες και η συζήτηση θα κλείσει προσεγγίζοντας το επόμενο βήμα στο πλαίσιο της συνοχής των περιοχών στην Ευρωπαϊκή Ένωση με βάση τις ανάγκες και τους προβληματισμούς που τίθενται.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα της Ειδικής Υπηρεσίας Interreg στη Θεσσαλονίκη (2310 469624 & 469664) καθώς και στα τηλέφωνα της Διαχειριστικής Αρχής ΠΕΠ Ιονίων Νήσων, (26610 80821 & 81351).
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΑΡΧΗ
ΠΕΠ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)