Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Σε 48 δόσεις οι ληξιπρόθεσμες οφειλές των επαγγελματιών.
Σημαντική ρύθμιση για δεκάδες επαγγελματίες του Νομού μας. Σε 48 μηνιαίες δόσεις η εξόφληση ληξιπρόθεσμων οφειλών.
Μια σημαντική ρύθμιση, που διευκολύνει όσους ελεύθερους επαγγελματίες και αυτοαπασχολούμενους της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης έχουν οφειλές σε ασφαλιστικούς οργανισμούς που ανήκουν στην αρμοδιότητα του Υπουργείου Απασχόλησης, περιλαμβάνει το Νομοσχέδιο, που εγκρίθηκε από την Κυβερνητική Επιτροπή και κατατέθηκε στη Νομοπαρασκευαστική επιτροπή της Βουλής, προωθείται προς ψήφιση και αφορά θέματα της κοινωνικής ασφάλισης.Συγκεκριμένα, στο σχέδιο Νόμου προβλέπεται η δυνατότητα σε όλες τις επιχειρήσεις, εργοδότες ή ασφαλισμένους που έχουν επαγγελματική εγκατάσταση ή δραστηριότητα ειδικά στο Νομό Κεφαλονιάς και Ιθάκης να ρυθμίσουν τις οφειλές τους που είχαν καταστεί ληξιπρόθεσμες ως 31-1-2006 και οι οποίες είχαν ανασταλεί για τρεις μήνες λόγω των ακραίων συνθηκών του περασμένου Ιανουαρίου.
Η εξόφληση των οφειλών θα γίνει σε 48 ισόποσες μηνιαίες δόσεις, ενώ προβλέπεται επίσης και η διαγραφή των πρόσθετων τελών, προσαυξήσεων και κάθε άλλης επιβάρυνσης. Η ψήφιση του νομοσχεδίου θα ολοκληρωθεί μέσα στις επόμενες ημέρες.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)