Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Σημαντικές αποφάσεις από το δημοτικό συμβούλιο Λειβαθούς.
Το δημοτικό συμβούλιο Λειβαθούς κατά την συνεδρίασή του στις 26 Ιουνίου έλαβε σημαντικές αποφάσεις που αφορούν την Αποχέτευση του Δήμου Λειβαθούς, την έναρξη εργασιών για την διαμόρφωση του αθλητικού κέντρου στα Βλαχάτα καθώς και την συμμετοχή του δήμου στον Κοινωνικό Συνεταιρισμό Κεφαλονιάς –Ιθάκης που αφορά την υποστήριξη ατόμων με ψυχικά προβλήματα. Ειδικότερα:• Το δημοτικό συμβούλιο εδέχθη την πρόταση του δημάρχου και ο χώρος αθλητικών εγκαταστάσεων 21ας που χρηματοδοτείται από την Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση με 30.000 ¤ ως αρχική πίστωση για την διαμόρφωσή του και με ισόποσο ποσόν από τον δήμο για κατασκευή γηπέδου καλαθοσφαίρισης, θα ονομασθεί κατόπιν σύμφωνης γνώμης και του Νομάρχη ¨Αθλητικό Κέντρο Υποσμηναγού Γεωργίου Λυκούδη ¨.
• Ο δήμος συμμετέχει με τρεις εταιρικές μερίδες στην δημιουργία του Κοινωνικού Συνεταιρισμού Κεφαλονιάς – Ζακύνθου (ΚοιΣΠΕ) σε συνεργασία με την ΔΕΚΑΑ-Αργοστολίου και αφορά την επαγγελματική και επιστημονική στήριξη ατόμων με προβλήματα ψυχικής Υγείας.
• Εγκρίθηκε η τελική διακήρυξη για την ΜΕΛΕΤΗ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ & ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ του δήμου Λειβαθούς. Η μελέτη συνολικού προϋπολογισμού 440.000 ¤ χρηματοδοτείται από το υπουργείο οικονομίας και Οικονομικών μέσω του Περιφερειακού Προγράμματος. Αφορά δε την αποχέτευση όλων των εντός σχεδίου και ζώνης οικισμούς του δήμου Λειβαθούς καθώς και το σύνολον των τουριστικών περιοχών. Στόχος της δημοτικής αρχής – όπως τόνισε ο δήμαρχος – είναι το δυνατόν συντομότερα να υπάρχει στα χέρια του δήμου ΠΛΗΡΗΣ και ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ πρόταση διαχείρισης των λυμάτων του δήμου Λειβαθούς γιατί είναι ο Πρώτος και Κυρίρχος Στόχος για Χρηματοδότηση από το ΔΆ Κοινοτικό πλαίσιο στήριξης.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)