Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Σημαντικές συναντήσεις του προέδρου της Ένωσης Ξενοδόχων.
Ο πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς – Ιθάκης κ. Σπύρος Γαλιατσάτος πραγματοποίησε στο Βουκουρέστι σημαντικές συναντήσεις. Κατά πρώτον επισκέφθηκε την Τουριστική Έκθεση “TARGUL NATIONAL DE TURISM” που πραγματοποιήθηκε από 6-9/4/2006 όπου ήλθε σε επαφή με αρκετούς TOUR OPERATORS τόσο από τη Ρουμανία, όσο και από την Ουγγαρία.Οι προοπτικές για συνεργασία με τα Νησιά μας από τις χώρες αυτές είναι άριστες, δεδομένου ότι τα εισοδήματα αυξάνονται με μεγάλους ρυθμούς. Εξ άλλου ο κ. Γαλιατσάτος συναντήθηκε με τον Υφυπουργό αρμόδιο για τις Μεταφορές της Ρουμανίας κ. Γαλιατσάτο Αλέξανδρο. Ο κ Αλέξανρος Γαλιατσάτος είναι πλέον τρίτη γενιά στη Ρουμανία, μια και ο παππούς του ( επίσης Αλέξανδρος Γαλιατσάτος ) μετανάστευσε από τα Βαλσαμάτα το 1905, στο Γαλάτσι της Ρουμανίας. Η συνάντηση με τον Πρόεδρο της Ένωσης μας, ήταν ιδιαίτερα συγκινητική μια και έχουν οι δύο άνδρες κοινή ρίζα. Ο κ. Υφυπουργός θα επισκεφθεί σύντομα το νησί μας.
Επίσης ο πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς – Ιθάκης κ. Σπύρος Γαλιατσάτος μιλώντας στην εφημερίδα Έθνος (5/4) εμφανίστηκε αισιόδοξος για την προσέλευση τουριστών στην Κεφαλονιά τις ημέρες του Πάσχα. «Εκτιμούμε ότι φέτος θα σημειωθεί αύξηση της τουριστικής κίνησης. Το Πάσχα πέφτει αργά και ο καιρός μας ευνοεί.».
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)