Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Σημαντική η παρουσία του Δήμου Κεφαλονιάς στη διεθνή Έκθεση Τουρισμού στη Γερμανία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F35efe212659e66ad84045e58e9d4e60b_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=85e9b4b6)
![Σημαντική η παρουσία του Δήμου Κεφαλονιάς στη διεθνή Έκθεση Τουρισμού στη Γερμανία](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F35efe212659e66ad84045e58e9d4e60b_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=2394af05)
Σημαντική η παρουσία του Δήμου Κεφαλονιάς στη διεθνή Έκθεση Τουρισμού στη Γερμανία
Με μεγάλη προσέλευση κοινού, Παραγόντων και Στελεχών της Τουριστικής Βιομηχανίας και Διπλωματικών Ακολούθων του Ελληνικού Προξενείου, το Περίπτερο του Δήμου Κεφαλονιάς στη Διεθνή Έκθεση Τουρισμού στο Μόναχο συγκέντρωσε μεγάλο ταξιδιωτικό ενδιαφέρον.
Με Οικοδεσπότες τον Α/Δήμαρχο Τουρισμού κ.Ευάγγελο Κεκάτο και τον Προϊστάμενο της Υπηρεσίας Τουρισμού του Δήμου κ.Σταύρο Κουρή – Κορκό και την τιμητική παρουσία του Προέδρου της Ένωσης Ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ.Γεράσιμου Τιμοθεάτου, όπως επίσης και τη συνεργασία της Συμβούλου της Τουριστικής Επιτροπής σε θέμα της Γερμανίας κ.Alexandra Kullack, ενημερώθηκαν όλοι οι ενδιαφερόμενοι για το Νησί και τις διάφορες μορφές εναλλακτικού Τουρισμού που αναπτύσσονται επιτυχώς.
Επιπλέον οι ενότητες του Τουρισμού Κρουαζιέρας και τα συνοδά workshops προώθησης του θαλάσσιου Τουρισμού, όπως και η ξεχωριστή ενότητα ανάπτυξης του Τουρισμού τρίτης ηλικίας αλλά και Ατόμων με Ειδικές ανάγκες έδωσαν τις δυνατότητες για περαιτέρω εμπεριστατωμένη ενημέρωση.
Με το γεγονός πλέον της κατευθείαν αεροπορικής σύνδεσης του Μονάχου, όπως και άλλων σημαντικών πόλεων της Γερμανίας με την Κεφαλονιά, η προβολή του Νησιού στις Γερμανικές Εκθέσεις αποκτά ιδιαιτέρως σημαντική αξία.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)