Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Στην τελική ευθεία για άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία ο Ν.Ο.Α
Με ακόμη τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ο Ναυτικός Όμιλος Αργοστολίου ολοκλήρωσε αήττητος τις υποχρεώσεις του στο Βόρειο Όμιλο του πρωταθλήματος της Β` Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης. Στους αγώνες που διεξήχθησαν στη Χαλκίδα το περασμένο τριήμερο 23-25 Απριλίου ο Ν.Ο.Α κέρδισε τους Αρη Θεσσαλονίκης, Χαλκίδα, Ο.Φ.Θ και Χαλάνδρι και συγκέντρωσε συνολικά 16 βαθμούς στις δυο πρώτες φάσεις κατακτώντας τη πρώτη θέση του Βορείου ομίλου.
Σε δηλώσεις του ο αθλητής της ομάδος μας και μέχρι πρότινος αρχηγός της ομάδος του Ολυμπιακού Πειραιώς Θέμης Χατζής δήλωσε: <<Είμαστε αρκετά ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα της ομάδος μας μετά και την ολοκλήρωση των αγώνων στα πλαίσια της φάσης των ομίλων. Απλά έγινε το πρώτο βήμα. Ακόμη θέλουμε μεγάλη προσπάθεια για την επίτευξη του στόχου μας και την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία. Συνεχίζουμε στους ίδιους ρυθμούς , χωρίς επανάπαυση , δουλεύοντας όλοι με σκυμμένο το κεφάλι και με γνώμονα μόνο το καλό της ομάδας για να πανηγυρίσουμε στο τέλος μια επιτυχία που θα κάνει υπερήφανο όλο το νησί.>>
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ Ν.Ο.Α ( ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ )
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ –ΧΑΛΚΙΔΑ 17-3
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ –Ο.Φ.Θ 14-4
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 15-5
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ- ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 16-7
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ (8 αγώνες)
1. Αργοστόλι 16
2. Νηρέας Χαλανδρίου 8
3. ΟΦΘ 7
4. Χαλκίδα 6
5. Αρης Θεσσαλονίκης 3
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ (8 αγώνες)
1. Μεσόγειος 13
2. Ηλιούπολη 9
3. Αγιος Νικόλαος 9
4. Νηρέας Γέρακα 6
5. Ιωνικός Νικαίας 3
Υποβιβάζεται στη Γ` Εθνική κατηγορία ο Αρης Θεσσαλονίκης από το Βόρειο όμιλο και ο Ιωνικός Νικαίας από το Νότιο όμιλο. .
Το Final 6 θα γίνει τις ημερομηνίες 18-19-20 /6/2010 με τη συμμετοχή των ομάδων Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου, Νηρέα Χαλανδρίου ,Ομίλου Φίλων Θαλάσσης, Μεσογείου, Ηλιούπολης και Αγίου Νικολάου με το σύστημα της βαθμολογίας . Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική Κατηγορία.
Όλους τους αγώνες της ομάδας του Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου στη πόλη της Χαλκίδας παρακολούθησε ο πρόεδρος της ομάδας Νιφοράτος Λούκας και ο Αντιδήμαρχος Αργοστολίου Σπύρος Σαμούρης ο οποίος και γνώρισε τους αθλητές και το τεχνικό επιτελείο της ομάδος δίνοντας τους συγχαρητήρια για την εικόνα που παρουσίασαν.
O ΕΦΟΡΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Σας κάνουμε γνωστό ότι στις 21-25 Απριλίου 2010, ο Μιχάλης Ντραμπίνκα, αθλητής μας ο οποίος έχει επιλεγεί στην Εθνική Ελλάδος Καγιάκ, συμμετείχε στο 9ο Πανελλήνιο Κύπελλο Κανόε- Καγιάκ που πραγματοποιήθηκε στις Ολυμπιακές Εγκαταστάσεις Σχινιά – Μαραθώνα, σε τρία (3) αγωνίσματα στα οποία κα διακρίθηκε όπως παρακάτω:
2η θέση 200μ. Κ-1 (μονό καγιάκ ) Εφήβων
2η Θέση 1000μ. Κ-1 (μονό καγιάκ ) Εφήβων
3η θέση 500μ. Κ-1 (μονό καγιάκ) Εφήβων
Είνια θέσεις τις οποίες αναμέναμε και επισφραγίσζουν για άλλη μια φορά τη θέση του στην Εθνική Ομάδα.
Συγχαρητήρια στο Μιχάλη και συγχαρητήρια στον προπονητή του κ. Ντβούλιατ Σεργκέι για τις επιδόσεις του αθλητή.
Ελπίζουμε ότι η παρουσίαση αυτή, θα γίνει παράδειγμα και προς τους υπόλοιπους αθλητές μας, ώστε να υπάρξουν και μετά το Μιχάλη , συνεχιστές. Ευχόμαστε , η προβολή που αποκτά ο τόπος μας χάριν αυτού του παιδιού, κατά κάποιο τρόπο να συγκινήσει τους ανθρώπους και να μας συμπαρασταθούν για να το βοηθήσουμε, γιατί ο Μιχάλης το αξίζει!
ΑΠΟ ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ Ν.Ο.Α.