Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Στο ΠΕΠ η συντήρηση – αποκατάσταση της Ιεράς Μονής Ατρου.
Στο Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Ιονίων Νήσων 2000 – 2006 εντάσσεται το έργο «Συντήρησης και αποκατάστασης του Αρχονταρικιού της Ιεράς Μονής Ατρου και του περιβάλλοντος χώρου», σύμφωνα απόφαση της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων. Οι εργασίες αποβλέπουν στην αποκατάσταση της αρχικής φέρουσας ικανότητας του κτηρίου, με την ταυτόχρονη διατήρηση της αρχικής του μορφής, καθώς και στη διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου.Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται στα 583.000 ευρώ και καλύπτεται κατά 75% από κοινοτικούς πόρους και κατά 25% από κρατικά κονδύλια. Οι εργασίες, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα, θα ξεκινήσουν την 1η Οκτωβρίου 2006 και θα ολοκληρωθούν την 1η Ιουνίου 2008. Τελικός δικαιούχος του έργου είναι η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Κεφαλονιάς και Ιθάκης, η οποία σύντομα θα προχωρήσει στη διενέργεια ανοικτού μειοδοτικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)