Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συμμετοχή Δήμου Κεφαλονιάς στην 5η Διεθνή Έκθεση Τουρισμού EXPO](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F43ff1aeab0e71c67df37c91f39144bd5_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=b87d3f0f)
![Συμμετοχή Δήμου Κεφαλονιάς στην 5η Διεθνή Έκθεση Τουρισμού EXPO](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F43ff1aeab0e71c67df37c91f39144bd5_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=6696cdbc)
Συμμετοχή Δήμου Κεφαλονιάς στην 5η Διεθνή Έκθεση Τουρισμού EXPO
Στην κορυφαία Διεθνή Τουριστική Έκθεση, 5th International Tourism EXPO, που αναπτύχθηκε από 7 έως 9 Δεκεμβρίου 2018 στις Εκθεσιακές εγκαταστάσεις Metropolitan Expo στην Αθήνα συμμετείχε ο Δήμος Κεφαλονιάς μετά από Πρόσκληση των οργανωτών προς το Δήμαρχο κ.Αλέξανδρο Παρίση.
Συγκεκριμένα, το Νησί εκπροσώπησε ο Α/Δήμαρχος Τουρισμού Ευάγγελος Κεκάτος, ο οποίος είχε την ευκαιρία να έχει Συναντήσεις Εργασίας με σημαντικούς Παράγοντες και Στελέχη της Τουριστικής Βιομηχανίας της Χώρας μας και του εξωτερικού. Με την ενεργό συμμετοχή περισσοτέρων των 250 Εκθετών, 150 Hosted Buyers από 40 Χώρες, Ειδικά Workshop ανάπτυξης Τουρισμού και διακεκριμένων Ταξιδιωτικών Δημοσιογράφων από τα διεθνή ΜΜΕ έγινε μια περαιτέρω σημαντική Τουριστική προβολή της Κεφαλονιάς με ορατά τα οφέλη από τη δυναμική αύξηση των δεικτών Τουριστικής επισκεψιμότητας στο Νησί μας.
Η Έκθεση τελούσε υπό την Αιγίδα των Υπουργείων Τουρισμού, Ναυτιλίας & Νησιωτικής Πολιτικής, SETE, Ένωση Εφοπλιστών Κρουαζιέρας και Φορέων Ναυτιλίας, Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου, ΚΕΔΕ και άλλων κορυφαίων θεσμικών Οργανισμών και συμμετείχε μεγάλος αριθμός Δήμων και Περιφερειών της Χώρας.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)