Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συμμετοχή του Δήμου Κεφαλονιάς στα «Ποσειδώνια 2016»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F0d832ff9c8ccde471063e9c95652a944_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=ad49589d)
![Συμμετοχή του Δήμου Κεφαλονιάς στα «Ποσειδώνια 2016»](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F0d832ff9c8ccde471063e9c95652a944_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=eb21c1ba)
Συμμετοχή του Δήμου Κεφαλονιάς στα «Ποσειδώνια 2016»
Το Δήμαρχο Κεφαλονιάς κ.Αλέξανδρο Παρίση και τον Πρόεδρο του Λιμενικού Ταμείου Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ.Γεώργιο Τζωρτζάτο, θα εκπροσωπήσει στα «Ποσειδώνια – 2016», που πραγματοποιούνται στο Metropolitan Expo, ο Α/Δήμαρχος κ.Ευάγγελος Κεκάτος.
Η σημαντικότερη Ναυτιλιακή Εκδήλωση της Χώρας μας και μία εκ των πιο επιτυχημένων διεθνώς, τυγχάνει της τιμής να τελεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, του Δήμου Πειραιά, του Ναυτικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας, της Ένωσης Ελλήνων Εφοπλιστών, της Ελληνικής Επιτροπής Ναυτιλιακής
Συνεργασίας του Λονδίνου, της Ένωσης Εφοπλιστών Ναυτιλίας Μικρών Αποστάσεων και του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Επιβατηγού Ναυτιλίας.
Ο κ.Κεκάτος θα έχει συναντήσεις εργασίας με την Εταιρεία Συμβούλων Τουρισμού Κρουαζιέρας CTM, με την οποία η Τουριστική Επιτροπή του Δήμου συνεργάζεται από πενταετίας σε όλες τις Seatrade σε Η.Π.Α. και Ευρώπη,όπως και με άλλους Παράγοντες του Ναυτιλιακού και Ταξιδιωτικού χώρου, αλλά και με Στελέχη των Αεροπορικών Εταιρειών Lufthansa, Turkish Airlines, China Southern Airlines και Aegean Airlines, που συμμετέχουν επισήμως στα «Ποσειδώνια».
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)