Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συμμετοχή του Χορευτικού της Αδελφότητας στις Ημέρες Θάλασσας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F697f20107dc792ab35d240e1f81e67af_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=1d71c291)
![Συμμετοχή του Χορευτικού της Αδελφότητας στις Ημέρες Θάλασσας](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F697f20107dc792ab35d240e1f81e67af_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=4c2158a0)
Συμμετοχή του Χορευτικού της Αδελφότητας στις Ημέρες Θάλασσας
Η Αδελφότητα Κεφαλλήνων & Ιθακησίων Πειραιά συμμετέχει στην 1η Γιορτή Εκπαίδευσης στον Πειραιά, με τη σφραγίδα του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΟΜΗΡΟΣ.
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Δήμου Πειραιά ‘Ημέρες Θάλασσας’ ο Σύλλογος παρουσιάζει τα τοπικά προϊόντα, τις παραδοσιακές συνταγές τον χορό και τα τραγούδια των νησιών μας.
Η διήμερη γιορτή ανοίγει τις πύλες της την Πέμπτη 25 Μαΐου στις 11:00 στο Πασαλιμάνι, με παρουσιάσεις, μουσική, χορό, happenings, διαγωνισμό μαγειρικής, δώρα, κέφι και πολλές εκπλήξεις στα 15 περίπτερα του ΙΕΚ ΟΜΗΡΟΣ και του Aegean College.
Ελάτε την Πέμπτη 25/5 και την Παρασκευή 26/5 από τις 11:00 έως τις 23:00 να ταξιδέψετε στα λαογραφικά και γαστρονομικά μονοπάτια της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης, της Αίγινας, των Δωδεκανήσων, των Κυκλάδων, των νησιών του Αιγαίου, των Κυθήρων, της Μάνης και της Μ. Ασίας.
Μην χάσετε την Παρασκευή στις 18:30 των διαγωνισμό γαστρονομίας και στις 20:00 σας περιμένουμε να γνωρίσετε τα νησιά μας μέσα από τους χορούς και τα τραγούδια μας.
Σας περιμένουμε όλους!!
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)