Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Συνάντηση Συλλόγου Δημοτικών Υπαλλήλων με τον Π.Παυλόπουλο.
Ο Σύλλογος Δημοτικών Υπαλλήλων εκπροσωπούμενος από μέλος του Δ.Σ. καθώς και εκπρόσωποι των συμβασιούχων του Δήμου Αργοστολίου πραγματοποίησαν συνάντηση την Τετάρτη 16-8-2006 ώρα 9:45 το πρωί με τον Υπουργό Εσωτερικών Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης κ. Προκόπη Παυλόπουλο παρουσία του Βουλευτή του Νομού κ. Πέτρου Αλιβιζάτου και του Γενικού Γραμματέα της Π.Ι.Ν. κ. Σωτηρίου Βόσδου.Συζητήθηκαν τα προβλήματα που έχουν ανακύψει κατόπιν των αριθ. 8 και 18/2006 συνεδριάσεων του 1ου τμήματος του Ελεγκτικού Συνεδρίου που αφορούν ανάκληση διορισμού των συμβασιούχων του Δήμου Αργοστολίου και κατά συνέπεια όλων των υπαλλήλων του Νομού που προσλήφθηκαν κατόπιν δικαστικών αποφάσεων.
Ζητήθηκε από τον κ. Υπουργό νομοθετική ρύθμιση του θέματος και ανάκληση των ανωτέρω αποφάσεων. Το μεσημέρι της ίδιας ημέρας όλοι οι συμβασιούχοι του Δήμου Αργοστολίου αλλά και του Νομού γενικότερα έκαναν συμβολική διαμαρτυρία στο χώρο της Νομαρχίας.
Σε τελευταία συνάντηση το βράδυ της ίδιας ημέρας παρουσία και του δικηγόρου των εργαζομένων κ. Παυλάτου κατατέθηκε υπόμνημα στον κ. Υπουργό με τα αιτήματα των εργαζομένων όπως προφορικά ετέθησαν από τους εκπροσώπους τους.
Ο κ. Υπουργός δεσμεύτηκε ότι θα εξετάσει το όλο θέμα με ενδιαφέρον και συνέστησε νέα αίτηση ανάκλησης προς την Ολομέλεια του Ελεγκτικού Συνεδρίου με τη συνδρομή συνεργάτη του και παρακολούθηση της από τον ίδιο προσωπικά. Παράλληλα θα επισπεύσει τη διαδικασία τακτοποίησης των συμβασιούχων που πληρούν τις προϋποθέσεις του Π.Δ. 164/04 στους φορείς που πραγματικά υπηρετούν και σε θέσεις ανάλογες με τις ειδικότητές τους.
Σύλλογος Δημοτικών Υπαλλήλων.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Πολιτιστικό Φεστιβάλ Πουλάτων 2024 [26.07.2024]
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)