Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Συνέντευξη του Μανώλη Φάμελλου στο kefalonitis mag
Ο Μανώλης Φάμελλος εμφανίστηκε στο «Ενετικόν» στις 12 Φεβρουαρίου και χάρισε στους θαυμαστές του που ήρθαν να τον ακούσουν αρκετές όμορφες στιγμές, με γνωστά παλιά και νέα τραγούδια του. Λίγη ώρα πριν την εμφάνισή του, μιλήσαμε μαζί του και μας παραχώρησε μια σύντομη συνέντευξη.Μανώλη, είναι η πρώτη φορά που έρχεσαι στην Κεφαλονιά;
Έχω ξαναέρθει ακόμα μια φορά για να τραγουδήσω, αλλά και αρκετές φορές ακόμα ως απλός επισκέπτης. Χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ, καθώς είμαι ένας από τους θαυμαστές του νησιού σας.
Πως αισθάνεσαι που θα τραγουδήσεις μπροστά στο κοινό της Κεφαλονιάς;
Θα είναι μια όμορφη εμπειρία, όπως και την προηγούμενη φορά.
Αυτή την περίοδο βρίσκεσαι σε κάποια περιοδεία ή είναι μια μεμονωμένη εμφάνιση;
Αυτή την περίοδο βρισκόμαστε σε μια περιοδεία, ενώ ετοιμάζεται ένας νέος δίσκος. Ανάμεσα στους σταθμούς αυτής της περιοδείας βρίσκεται και η Κεφαλονιά.
Μίλησέ μας για τις συνεργασίες σου.
Μαζί με το Βαγγέλη Μαρκαντώνη με τον οποίο συνεργαζόμαστε το τελευταίο διάστημα, και με τα άλλα παιδιά έχουμε δημιουργήσει ένα λιτό σχήμα, με το οποίο τραγουδάμε δικά μας τραγούδια, αλλά και ερμηνεύουμε ο ένας του άλλου, θέλοντας να δώσουμε μια εικόνα πιο προσεγγίσιμη και άμεση στο κοινό μας.
Ποια η μέχρι σήμερα ανταπόκριση του κόσμου;
Μέχρι τώρα υπάρχει ανταπόκριση. Aλλοτε μεγαλύτερη και άλλοτε μικρότερη, όταν όμως καταφέρεις να κάνεις στον κόσμο να νιώσει ένα με εσένα και τα τραγούδια σου, τότε υπάρχει επιτυχία.
Ποιο είναι το τραγούδι σου που αρέσει περισσότερο στον κόσμο;
Πιστεύω το «η ευτυχία είναι αυτό», αλλά και μερικές φορές αισθάνομαι ότι και άλλα τραγούδια από το νέο δίσκο έχουν ανταπόκριση και μπορούν να κάνουν επιτυχία.
Τι θα ήθελες να πεις σε αυτούς που έρχονται να σε ακούσουν;
Ότι τους ευχαριστώ πολύ και ότι θέλουμε να τους δώσουμε κάτι διαφορετικό, μέσα από τα τραγούδια μας και από τη συνεργασία με τον Βαγγέλη Μαρκαντώνη.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)