Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Συνέντευξη τύπου του αντινομάρχη στην 20η διεθνή τουριστική έκθεση
Στο πλαίσιο της 20ής Διεθνούς Τουριστικής Έκθεσης «PHILOXENIA» που πραγματοποιείται στη Θεσσαλονίκη, η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων παρεχώρησε συνέντευξη Τύπου, στην οποία έκανε τη δική του τοποθέτηση και ο Αντινομάρχης Κεφαλληνίας και Ιθάκης, κ. Σωτήρης Κουρής, αναλύοντας την πολυπλοκότητα των νησιών μας, ενώ τόνισε τη δυνατότητα ύπαρξης εναλλακτικών μορφών τουρισμού για την περιοχή μας. Ακόμη, παρουσία αρκετών τουριστικών πρακτόρων, ο κ. Κουρής ανέλυσε τους λόγους που πρέπει οι τουρίστες της ερχόμενης περιόδου να διαλέξουν την Κεφαλληνία και την Ιθάκη, ως τουριστικά θέρετρα.
Αρκετοί τουριστικοί πράκτορες θα επισκεφτούν το περίπτερο της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Κεφαλληνίας και Ιθάκης κατά τη διάρκεια της Έκθεσης, κάτι που δείχνει το ενδιαφέρον τους, τόσο ως προς το να μάθουν περισσότερες πληροφορίες για τα νησιά μας, όσο και προς την κατεύθυνση της δημιουργίας ενός κλίματος, που μπορεί στο άμεσο μέλλον να αποβεί εξαιρετικά χρήσιμο, στη σύναψη συμφωνιών τουριστικού ενδιαφέροντος, με επίκεντρο την Κεφαλληνία και την Ιθάκη.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)