Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Συναυλία του Μάριου Φραγκούλη στη Σάμη
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΑΓΙΑΘΥΜΙΩΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ» ΚΑΙ Ο ΔΗΜΟΣ ΣΑΜΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ 1-8-2007
Ο Μάριος Φραγκούλης μετά από μια σειρά επιτυχημένων εμφανίσεων στο εξωτερικό,επιστρέφει στη χώρα μας,επιφυλάσσοντας στους φίλους του πολλές εκπλήξεις.Έχοντας στις μουσικές αποσκευές σχέδια χρόνων,ετοίμασε ένα πρόγραμμα που θα συνδυάζει την παράδοση με τη σύγχρονη ματιά και τη γνωστή σφραγίδα που φέρνουν οι ερμηνείες του.Με αφορμή τα 70 χρόνια από το θάνατο του μεγάλου Ισπανού ποιητή Federico Garcia Lorca,ο διεθνής Έλληνας τενόρος θα παρουσιάσει τραγούδια από την καινούρια δισκογραφική δουλειά του,με τίτλο «Σκοτεινός Έρωτας» σε μια νέα μουσική σύνθεση του Δημήτρη Μαραμή και σε ελληνική απόδοση του ποιητή Σωτήρη Τριβιζά.
Το καλλιτεχνικό πρόγραμμα της συναυλίας θα αποτελείται επίσης από γνωστά και αγαπημένα τραγούδια Ελλήνων και ξένων δημιουργών από όλη τη Μεσόγειο,διασκευασμένα με ένα ιδιαίτερα παραδοσιακό ηχόχρωμα.
Στη σκηνή μαζί με το Μάριο Φραγκούλη,η Ελένη Πέτα,μια αξιόλογη ερμηνεύτρια της νεότερης γενιάς,ο Γιώργος Περρής και ο νέος τενόρος Κωνσταντίνος Κληρονόμος.
Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στη Σάμη Κεφαλονιάς την Τετάρτη 1η Αυγούστου 2007 στις 21.30. στο Λουτρό Σάμης.
Όλοι μαζί θα σας ταξιδέψουν σε εικόνες και συναισθήματα μεγάλων δημιουργών,σε μια συναυλία που σίγουρα θα αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και θα μαγέψει το κοινό.
ΤΙΜΗ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ 15 ΕΥΡΩ
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΗΤΗΡΙΩΝ
ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (SUPER MARKET ΑΓΙΑΣ ΕΥΦΗΜΙΑΣ) ΤΗΛ. 26740 61022
ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΑΜΗΣ ΤΗΛ 26740 23280
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)