Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
Συνελήφθει Εικοσιτετράχρονος Ανδρας για Κλοπές στο Ληξούρι
Απο άνδρες του Αστυνομικού Τμήματος Ληξουρίου συνελήφθει ένας άνδρας Έλληνας, ετών 24, ο οποίος την 11-08-2005 εισήλθε σε καφενείο στο Ληξούρι Κεφαλληνίας και αφαίρεσε από την ταμειακή του μηχανή το ποσό των 180 Ευρώ.
Επίσης όπως προέκυψε από την προανάκριση ο ίδιος δράστης την ίδια ημερομηνία είχε εισέλθει σε δωμάτιο ξενοδοχείου στο Ληξούρι και είχε αφαιρέσει από την τσάντα ενοίκου, που ήταν τοποθετημένη στην ντουλάπα του δωματίου το ποσό των 1010 Ευρώ.
Απο την έρευνα που έγινε στο Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο του ανευρέθησαν και κατασχέθηκαν 39 κλειδιά, 8 κάρτες κλειδιά από δωμάτια ξενοδοχείων και το ποσό των 1040,20 Ευρώ. Στην συνέχεια σε νομότυπη κατ οίκον έρευνα που ακολούθησε στην οικία του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν κλειδιά από ενοικιαζόμενα δωμάτια, 3 κινητά τηλέφωνα και το ποσό των 3.900 Ευρώ.
Ο Δράστης με την κατ αυτού σχηματισθείσα δικογραφία οδηγήθηκε στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
Απο άνδρες του Τμήματος Ασφαλείας Αργοστολίου την 14-08-2005 συνελήφθει ένας αλλοδαπός, ηλικίας 32 ετών, ο οποίος σε γενόμενο έλεγχο βρέθηκε να κατέχει ποσότητα ινδικής κάνναβης (Χασίς) 2,3 γραμ.
Επίσης την ίδια ημερομηνία συνελήφθησαν τρία ακόμη άτομα, Έλληνες νεαρής ηλικίας, διότι σε γενόμενο έλεγχο σε Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο στο οποίο επέβαιναν βρέθηκε να κατέχουν από κοινού ποσότητα ινδικής κάνναβης (Χασίς) βάρους 3,1 γραμ. και ποσότητα κοκαϊνης βάρους 0,3 γραμ. Οι ναρκωτικές ουσίες κατασχέθηκαν και οι δράστες με την σε βάρος των σχηματισθείσα δικογραφία οδηγήθηκαν στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Κεφαλληνίας για τα περαιτέρω.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beachvolley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)