Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Συνεργασία Δήμου Κεφαλονιάς με Σύλλογο Κεφαλλήνων Norfolk – Virginia](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F7c686f551abb921b4c5bfbb9829c4a1e_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=34964323)
![Συνεργασία Δήμου Κεφαλονιάς με Σύλλογο Κεφαλλήνων Norfolk – Virginia](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F7c686f551abb921b4c5bfbb9829c4a1e_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=ca93fc94)
Συνεργασία Δήμου Κεφαλονιάς με Σύλλογο Κεφαλλήνων Norfolk – Virginia
Με πρόσκληση του Συλλόγου “Κέφαλος” Norfolk – Virginia προς τον Α/Δήμαρχο κ.Ευάγγελο Κεκάτο, που συνδυάστηκε με την συμμετοχή του Νησιού στην Seatrade Miami και επιμελήθηκε ο Καθηγητής κ.Γιάννης Κατραβάς έγινε η Εκδήλωση παρουσίασης του Νησιού στα Μέλη του Συλλόγου.
Ο κ.Κεκάτος εκ μέρους του Δημάρχου Κεφαλλονιάς κ.Αλέξανδρου Παρίση, προσέφερε την Τιμητική Πλακέτα του Δήμου στην Πρόεδρο του Συλλόγου κα Ματιάτου και ευχαρίστησε τα Μέλη του Συλλόγου για την διαχρονική υποστήριξη των δομών Υγείας του Νησιού.
Ακολούθως έγινε μια αναλυτική παρουσίαση των δράσεων προβολής της Κεφαλλονιάς για περαιτέρω ανάπτυξη του ταξιδιωτικού ενδιαφέροντος και την προσέλκυση επενδύσεων.
Τις εγκάρδιες ευχαριστίες του κ.Κεκατου προς όλα τα Μέλη του Συλλόγου και ιδιαιτέρως στην Οικογένειά του κ.Κατραβά για την εγκάρδια φιλοξενία συμπλήρωσαν τα συμβολικά δώρα που αντηλλάγησαν και το έντυπο υλικό πληροφόρησης του Νησιού που προσφέρθηκε για την Βιβλιοθήκη του Συλλόγου.
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
Συνέντευξη τύπου των διοργανωτών του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ-22
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)