Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
![Τα συγχαρητήρια του Δημάρχου προς τους επιτυχόντες](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F28b0fd9db0de458fff9766f918507b04_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221280%2C640%2C%22%7D&hash=76e0456c)
![Τα συγχαρητήρια του Δημάρχου προς τους επιτυχόντες](https://kefalonitis.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F28b0fd9db0de458fff9766f918507b04_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%222560%2C400%2C%22%7D&hash=7a06e3ee)
Τα συγχαρητήρια του Δημάρχου προς τους επιτυχόντες
Αγαπητά παιδιά μου,
Μια περίοδος αγωνίας σήμερα ολοκληρώθηκε με την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας. Συγχρόνως, ολοκληρώθηκε και μια μακρά περίοδος συνεχούς προσπάθειας και πολλών αγώνων από πλευράς σας, κάτω από δύσκολες συνθήκες αρκετές φορές και με μια διαρκή πίεση που δημιουργεί ο στόχος της επιτυχίας. Θα ήθελα από καρδιάς να σας συγχαρώ λοιπόν τόσο για τον αγώνα σας όσο και για την εισαγωγή σας σε κάποιο τμήμα ΑΕΙ ή ΤΕΙ της χώρας και να σας ευχηθώ από δω και στο εξής ακόμη περισσότερες επιτυχίες και πρόοδο στη ζωή σας. Άλλωστε, από σήμερα ξεκινά ένας νέος κύκλος, με ευκαιρίες για εξέλιξη του χαρακτήρα σας, δυνατότητες για διαμόρφωση του μέλλοντός σας και προκλήσεις σε μια εποχή στην οποία τίποτα δεν χαρίζεται και τα εφόδια προβάλλουν ως το μοναδικό εχέγγυο για την επαγγελματική και προσωπική επιτυχία.
Μην επαναπαυτείτε, φυλάξετε γερά όσα διδαχτήκατε από τους καθηγητές σας στο σχολείο και από τις οικογένειές σας και οπλιστείτε με δύναμη για τη συνέχεια. Οι χαρές, οι ευκαιρίες, οι νέοι αγώνες της ζωής σας είναι μπροστά και σας περιμένουν!
Για εσάς που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν καταφέρατε να κάνετε πράξη τον στόχο της εισαγωγής σας σε κάποιο τμήμα ΑΕΙ ή ΤΕΙ, μην φοβηθείτε και μην απογοητευτείτε. Συνεχίστε την προσπάθεια και σύντομα η ανταμοιβή θα σας επισκεφθεί. Μια αποτυχία εξάλλου μπορεί να γίνει η αρχή για μια μεγάλη επιτυχία στο μέλλον.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε όλους!
Ο Δήμαρχος Κεφαλλονιάς,
Αλέξανδρος Παρίσης
ΑΡΧΕΙΟ
Σάββατο βράδυ @ MY WAY CLUB [28.12.2019]
«ΤΟ ΣΠΑΡΤΟ» σας προσκαλεί σε εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου, στα Σπαρτιά
Μια θύμηση για τον μακαριστό πρωτοπρεσβύτερο και λαμπρό επιστήμονα π. Γεώργιο Μεταλληνό
Νίκη επί του Προμηθέα ΄14 στην Πάτρα και πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Α΄ Κατηγορίας για τους Εφήβους του Α. Σ. Κεφαλονιά
Λύκειο Ελληνίδων – Το στόλισμα της «Αγιοβασιλίτσας»
ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τουρνουά Beach Volley K22 Finals 2024 @Άη Χέλης [26.07.2024]
Π.Σ. «Το Ριφόρτσο» αφιέρωμα στα 200 χρόνια από τον θάνατο του Λόρδου Βύρωνα @Μεταξάτα [26.07.2024]
Διατόμικη έκθεση: Υποθαλάσσιες πολυμορφίες/ Underwater diversities [26.07.2024]
Ολοκληρώθηκαν οι εκδηλώσεις « Πέτρα και Άνθρωπος»
ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ
![Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility](/wp-content/themes/yootheme/cache/a9/DSC05701-1-a9e78b92.jpeg)
Ανακαλύψτε το Μέλλον της Μετακίνησης στην Νippy eco mobility
![«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»](/wp-content/themes/yootheme/cache/01/S3N07021-01595a97.jpeg)
«Τρυπώσαμε» στις πρόβες της θεατρικής παράστασης «Το θεριό του ταύρου»
![«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι](/wp-content/themes/yootheme/cache/97/DSC04181-1-975587bf.jpeg)
«Παραδοσιακό Μαγειριό» η νέα επιχείρηση στην οδό Σιτεμπόρων στο Αργοστόλι
![Tzannatos Jewellers Corner : Το νέο κόσμημα του Λιθοστρώτου](/wp-content/themes/yootheme/cache/b0/4R1A9227-HDR-1-b0ea4b66.jpeg)